Niegrzeczne dziewczynki idą tam, gdzie chcą

Fot. Materiały Prasowe Centrali

7 listopada w poznańskiej galerii Centrala odbędzie się wernisaż wystawy Weroniki Krawczuk pt. Niegrzeczne dziewczynki idą tam, gdzie chcą.

Weronika Krawczuk jest absolwentką fotografii na poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach zarówno w Poznaniu, jaki i Łodzi czy Krakowie. Jest autorką wielu publikacji, m.in. BOMBA (2019), Harmony In My Head (2017)
i-D VICE (2017) Śpię na lewym, śpię na prawym (2017).

Niegrzeczne dziewczynki idą tam, gdzie chcą

Weronika Krawczuk jest autorką projektu Niegrzeczne dziewczynki idą tam, gdzie chcą. Jak sama pisze o swoim projekcie:

To jest opowieść o dziewczynach. Tych spotkanych na mej drodze. Tych, z którymi przemierzając tysiące kilometrów nawiązuję relacje (…) Przekraczam granice. Moje GIRLS, to silne dziewczyny. (…) Zazwyczaj przemieszczamy się stopem. Zawsze w poszukiwaniu wolności. Tej fizycznej, gdzie ciało pozostaje ciałem, zrzuca z siebie kulturowe łachmany. Tej psychicznej, gdzie wszystkie zmartwienia pozostają w punkcie startowym.(…)

Artystka w swoim projekcie w charakterystyczny dla siebie naturalistyczny sposób, zagłębia się w wrażliwy świat bliskości i intymności tej gubionej i odnajdywanej w zabieganym świecie. Wystawa prezentuje wybrane prace z projektu relegalizowanego od kilku lat.

Wystawa

Prace Weroniki Krawczuk będzie można zobaczyć w Centrala :: przestrzeń twórcza, pl. Cyryla Ratajskiego 6a, w Poznaniu. Spotkanie z Weroniką Krawczuk i otwarcie wystawy: 7.11, g. 18.30. Zdjęcia będzie można zobaczyć do 15.11.

Wernisaż Jastrzębskiej Szkoły Fotografii Dokumentalnej