“Wdowy” Teatru SPINA w Poznaniu

Wdowy teatru SPINA
Zbliżają się dwie okazje do zobaczenia nowego spektaklu niedawno powstałego Teatru SPINA! To już trzecia propozycja oferowana przez tę grupę – druga biorąca na warsztat dorobek pisarski Sławomira Mrożka.

W Atelier WIMAR Stowarzyszenia Łazęga Poznańska już 21.11.2018 (środa), a następnie 23.11.2018 (piątek), odegrany zostanie nowy spektakl Teatru Spina pt. Wdowy. Występy zorganizowano w ramach oficjalnej premiery.

We wspomnianym atelier odbywały się już przedstawienia, a także najróżniejsze inne inicjatywy kulturalne. Pośród nich pojawiły się również dwie inicjatywy ww. trupy, czyli Tango, debiut zespołu, a także Babcia Helena w Kabarecie Starszych Panów.

Enigmatyczna zapowiedź umieszczona w wydarzeniu na facebooku na pierwszy rzut oka zdaje się sugerować, że trupa postanowiła stworzyć interpretację stosunkowo bliską temu, co napisał S. Mrożek.

Kto zabił? Dlaczego?
Kto miał romans? Z kim?
Czy zdrada przybliża ludzi?
Tego dowiemy się już niebawem!

Niemniej jeśli przypomnimy sobie, o czym były Wdowy, możemy dojść do wniosku, iż coś tu nie pasuje: z czterech postaci umierających w trakcie komedii żadna nie zostaje de facto zamordowana. Rodzi się więc pytanie: mamy do czynienia z grą reżysera z odbiorcą czy też z nadinterpretacją redaktora? Odpowiedź pojawi się niebawem…

Wdowy Teatru SPINA

Kto?
Reżyseria – Anna Monika Szymańska
Aktorzy – Marta Pilarska, Gabriela Taktowicz, Jakub Unalt, Kamil Sztój, Jedrzęj Ratajczak, Celina Cieślak

Gdzie?
Atelier WIMAR Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, ul. św. Marcin 75

Kiedy?
21/23.11.2018, 20:00

Wlot darmowy.