Wakacyjny repertuar Teatru Pieśni Kozła

Znamy już cały wakacyjny repertuar wrocławskiego Teatru Pieśni Kozła. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji być na spektaklu tego europejskiego zespołu, to może właśnie we wakacje znajdziesz czas, by znaleść się we Wrocławiu. 

Wakacyjny repertuar Teatru Pieśni Kozła
Wyspa; fot. Mateusz Bral

WYSPA

SPEKTAKLE:

24.06. GODZ. 19.30

25.06. GODZ. 19.30

10.07. GODZ. 19.00

11.07 GODZ. 19.00

Sala Teatru Pieśń Kozła

Ul. Purkyniego 1

50-155 Wrocław

Tytułowa WYSPA to samotny człowiek wraz ze swoimi pragnieniami, obsesjami, tęsknotami. W interpretacji BURZA Williama Szekspira dzieje się w oszalałej wyobraźni starca Prospero, który przykuty do swego więzienia snuje marzenia i sny. Zespół 19 wykonawców to wnętrze szalonego umysłu samotnego starca. Nasycony smutkiem i nostalgią spektakl tworzą aktorzy teatru razem z tancerzami uznanego choreografa Ivána Péreza.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Wakacyjny repertuar Teatru Pieśni Kozła
Hamlet – komentarz; fot. M. Bral

HAMLET – KOMENTARZ

SPEKTAKLE:

07.07. GODZ. 21.00

08.07. GODZ. 19.00

Sala Teatru Pieśń Kozła

Ul. Purkyniego 1

50-155 Wrocław

Tego, kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć wzruszających scen i emocji ukazanych za pomocą dźwięków, zapraszamy na spektakl oraz do przeczytania recenzji na naszym portalu.

Hamlet-komentarz, oparty na dramacie Szekspira, stanowi nie tylko interpretację tego ponadczasowego dzieła, ale opowiada zdarzenia, które odbyły się dwa miesiące przed właściwą akcją sztuki.

Na scenie pojawią się postacie obecne i nieobecne w szekspirowskim dziele. Wejdziemy w odczucia i tragedię, jakie przeżywają bohaterowie, będziemy bezpośrednimi świadkami bolesnej tajemnicy. To wszystko dzięki polifonicznej strukturze pieśni i czternastu aktorom, którzy napełnią nas emocjami przez swój magiczny głos.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Wakacyjny repertuar Teatru Pieśni Kozła
Pieśni Leara; fot. Z.Warzynski;

PIEŚNI LEARA

14.07. godz. 21.00

Sala Koncertowa Radia Wrocław

Al. Karkonoska 10

Pieśni Leara nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z Króla Leara, które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Zdobywca m.in. trzech prestiżowych nagród: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award podczas Fringe Festival w Edynburgu.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Wakacyjny repertuar Teatru Pieśni Kozła
Return to the Voice; fot. Marta Ankiersztejn dla Festiwalu Now Epifanie;

RETURN TO THE VOICE

17.07. godz. 21.00

Katedra św. Marii Magdaleny​​​​​​​​

ul.Szewska 10

Każda tradycyjna pieśń ma swoje własne DNA, które odzwierciedla wibracje obecne w naturze. Muzyka może otworzyć nam drzwi do ukrytego świata. Spektakl może być pojmowany jako brama do wyobraźni widza. Poprzez liczne melodie jesteśmy w stanie opowiedzieć kilka historii jednocześnie. Mamy do czynienia z paradoksem – cofamy się w czasie do wielu różnych miejsc, do różnych ludzi, wspólnie biorąc udział w tej niezwykłej podróży.

Reżyseria: Grzegorz Bral

Zobacz więcej: Teatr Pieśni Kozła

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o