W teatrze wolno(ść)!

W teatrze wolno(ść)!

11 stycznia w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie odbędzie się impreza warsztatowa prowadzona przez artystów teatru. Głównym tematem spotkania będzie wolność twórcza.

W TEATRZE WOLNO(ŚĆ)! to nocne warsztaty organizowane przez Stary Teatr i MICET Muzeum Interaktywne – Centrum Edukacji Teatralnej. Spotkanie będzie składać się z trzech części.

Rozgrzewka, disco i rozluźnienie

O 21 rozgrzewkę poprowadzi Paweł Demirski – ceniony dramaturg, autor nagradzanych spektakli, m.in.: Triumfu woli, nie boskiej komedii czyli WSZYSTKO POWIEM BOGU czy Niech żyje wojna. Jego ostatnim dziełem jest spektakl Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej wystawiany w Starym Teatrze w Krakowie. Właśnie na tym spektaklu będą oparte warsztaty. Ich uczestnicy będą próbowali rozpisać swoje marzenia, nadzieje i plany na 2019 rok życia codziennego.

O 22 rozpocznie się disco z odzysku. Uczestnicy będą bawić się przy największych muzycznych hitach ze spektakli Starego Teatru. Ten muzyczny recycling rozkręcą aktorka Maja Luxenberg i Wojciech Kiwar – realizator dźwięku, muzyk, kompozytor muzyki elektronicznej i kreator dźwięku współpracujący ze Starym Teatrem.

Po tej zabawie o 22:30 uczestnicy „odpuszczą sobie” z Pauliną Puślednik – aktorką Starego Teatru. Będzie trochę masażu, rozciągania, pracy z ciałem, czyli wszystkiego, co pozwoli się rozluźnić i zrelaksować.

Robótki ręczne

Przez cały czas trwania warsztatów (czyli od 21 do północy), uczestnicy będą mogli zobaczyć, jak wygląda teatr od kuchni, a konkretnie od pracowni krawieckiej. Wraz z Elżbietą Rachwał, Kierownikiem Pracowni Krawieckiej Damskiej NST, uczestnicy skonstruują też polski strój narodowy 2019.

Warsztaty odbędą się 11 stycznia w MICET Muzeum Interaktywne – Centrum Edukacji Teatralnej przy ul. Jagiellońskiej w Krakowie. Aby wziąć w nich udział, trzeba kupić bilet. Więcej informacji na stronie Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o