V Przegląd Twórczości Studentów A Rt+

V Przegląd Twórczości Studentów
fot. facebook.com/artcieszyn/photos

Już niedługo (22-25 maja) po raz kolejny miasto Cieszyn zatętni sztuką. Odbędzie się V Przegląd Twórczości Studentów A Rt+, który w swoim założeniu ma wypełnienie uśpionych zakamarków miasta. Przegląd twórczości młodych, mający charakter konkursu, zrzeszający różne środowiska akademickie, twórczo ożywi miasto.

V Przegląd Twórczości Studentów A Rt+ | Cieszyn tętni sztuką

Od 2015 roku czerwiec oferował mieszkańcom miasta Cieszyn możliwość spotkania z młodą sztuką. Już przez cztery edycje wydarzenia ekipa A Rt+ związana z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie dokładała wszelkich starań, by działania twórcze młodych artystów mogły wypełnić zapomniane miejsca. A Rt+ odsłania zamknięte w uczelnianych murach realizacje twórcze młodych. Daje możliwość na zaistnienie w nowej przestrzeni, kontakt z odbiorcą. Równocześnie aktywizuje miasto, dosłownie wchodzi w zapomniane obszary i ożywia je. Mieszkańcy Cieszyna, a także przyjezdni turyści mają okazję do uczestnictwa w kulturalnym wydarzeniu, gdyż dzieje się na ich oczach. Sama nazwa wydarzenia, kojarzona z grupą krwi, to dowód na cel ożywienia dialogu pomiędzy twórcą a odbiorcą. A Rt+ V Przegląd Twórczości Studentów to siła płynąca w obiegu miasta.

A Rt+ po raz piąty

Tegoroczna edycja A Rt+, realizowana wcześniej, bo już w maju, to piąta odsłona wydarzenia. Tym razem studenci Wydziału Artystycznego wraz ze społecznością A Rt+ zamierzają wcielić w życie założenia Uchwały Krajobrazowej. Podejmują walkę z nielegalnymi i szpecącymi reklamami, które coraz skuteczniej zakrywają piękno miasta.

Kontrasty

Główną ideę Przeglądu Twórczości Studentów A Rt+ stanowi konkurs, który pozwoli wyłonić i nagrodzić trzy najlepsze realizacje. Hasłem tegorocznej edycji Przeglądu są KONTRASTY. Stanowią o sile przekazu dzieła, podkreślają odrębny charakter i postawę twórczą.

Cieszyn jest idealnym miejscem do podjęcia działalności A Rt+, gdyż skupia wiele młodych utalentowanych dusz.

Ma przy tym miejsca w swej architekturze uśpione, zapomniane, zakurzone. A Rt+ V Przegląd Twórczości Studentów ma na celu odkrycie i połączenie potencjału twórców z ogromnym potencjałem pięknego miasta. To pokazanie żywej sztuki w żywym miejscu, a także możliwości dla studentów chcących zaistnieć w sferze aktywności twórczej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here