Teatr

Umarłem na deskach teatru. Wrocławska 9-rekonstrukcja grupy Ad Spectatores

Nie bez powodu 9-rekonstrukcja w reżyserii Macieja Masztalskiego uważana jest za spektakl dla widzów o mocnych nerwach. Wrocławska grupa teatru niezależnego Ad Spectatores oferuje nam wzięcie udziału w sztuce, na którą wstęp każdorazowo ma tylko 9 osób. Do tego nie będziemy tylko i wyłącznie zwykłymi widzami tego, co stanie się w trakcie…

9-rekonstrukcja Ad Spectatores teatr niezależny

Przestań być widzem. Stań się częścią spektaklu.

W spektaklu może wziąć udział tylko dziewięciu widzów. Wrocławscy artyści nie tylko stwarzają nam możliwość bycia świadkami tego, co dzieje się na scenie, lecz dosłownie pozwalają nam wziąć w tym udział. 9-rekonstrukcja jest krótką opowieścią o makabrycznych zdarzeniach, które miały miejsce grudniowej nocy w pewnej wrocławskiej piwnicy. W brutalny sposób zostało tam zamordowanych dziewięć osób. Są to ludzie zupełnie przypadkowi. To w nich my, jako widzowie, wcielamy się podczas spektaklu. Stajemy się zatem częścią tej historii. Stoimy w samym centrum, tak blisko owych wydarzeń, że bliżej już się nie da i to nie tylko stać, ale również odczuwać, przeżywać i tworzyć w sobie emocje postaci, którą stajemy się podczas występu. Spektakl nie polega jednak na interakcji z aktorami a biernym obserwowaniu z punktu widzenia ofiary. Dokonano na nas okrutnej zbrodni, znajdujemy się w ponurym, ciemnym miejscu morderstwa, gdzie dwóch mężczyzn próbuje dociec, co stało się w owej piwnicy. Świetna gra aktorska, wyszukane dialogi i samo miejsce powoduje, że w postać wczuwamy się automatycznie i bez wysiłku.  Ad Spectatores oferuje coś, czego nie jest w stanie zaoferować nam teatr powszechny. Staje się wyjątkowo ciekawą alternatywą dla masowych przedsięwzięć teatralnych. Odchodzi w oryginalne, nieramowe rozwiązania, co skutkuje dostarczeniem niesamowitej dawki emocji nigdy wcześniej niespotykanych.

9-rekonstrukcja Ad Spectatores teatr niezależny

Co jeszcze od grupy Ad Spectatores?

Warto dodać, że spektakl 9-rekonstrukcja jest grany nieprzerwanie od 6 lat kilka razy w tygodniu, a chętnych na przeżycie śmierci wciąż nie brakuje. Niezależna Wrocławska grupa teatralna Ad Spectatores jednak do zaoferowania ma znacznie więcej. Występują regularnie na deskach swojego teatru w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. Ich repertuar można sprawdzić na ich oficjalnej stronie Teatru Ad Spectatores.
Serdecznie zapraszamy do śledzenia ich absolutnie oryginalnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *