Tu nie ma na co czekać [zapowiedź]

Capitol_tuNieMaNaCoCzekac

Spektakl teatru tańca w reżyserii Jacka Gębury we wrocławskim Capitolu. Już 17 i 18 maja 2019 roku o godzinie 19:00 na Scenie Restauracja. Inspiracją dla działań artystycznych stał się Beckett i jego Czekając na Godota.

Tym razem wystąpią przed nami zaledwie cztery tancerki: Maria Jaworek, Marta Hichel, Monika Kolbusz i Martyna Rak. Przedstwią widzom opis stanu oczekiwania na coś, co nigdy się nie stanie, na kogoś, kto nigdy nie nadejdzie. Ale – na przekór bezsensowi sytuacji – można czekanie potraktować jako szansę. Na nawiązanie relacji, na znalezienie przyjemności, na przerwanie łańcucha biernego czekania na wszystko. Spektaklowi towarzyszyć będzie muzyka Meredith Monk.

Człowiek czeka, żeby położyć się spać, i czeka, żeby się obudzić. Czeka, żeby się ożenić, i czeka, żeby się rozwieść. Czeka na deszcz, czeka, aż przestanie padać. Czeka na posiłek, a kiedy go zje, czeka na następny. Czeka w poczekalni u psychiatry razem z bandą pomyleńców i sam nie wie, czy jest jednym z nich – Charles Bukowski Szmira

Tu nie ma na co czekać
Tu nie ma na co czekać_Capitol

Kiedy ?

piątek 17.05.2019, godz. 19:00

sobota 18.05.2019, godz. 19:00

Czas trwania spektaklu: 50 minut

Miejsce: Scena Restauracja, Capitol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here