Zobacz najnowszy teledysk Rock Dance Theatre – Satiric Tango

Rock Dance Theatre - Satiric Tango

Słyszeliście kiedyś o rockowym teatrze tańca? Nie? Koniecznie musicie to zmienić! Poznajcie Rock Dance Theatre i ich najnowszy teledysk promujący projekt On Edge.

Od 2017 roku Rock Dance Theatre łączy w sobie taniec współczesny, muzykę gitarową i wizualną modę. Założycielem tego nietypowego teatru jest tancerka i choreografka Anna Marika Achimowicz oraz multiinstrumentalista Viktor J. Kuznetsoy. Do autorskiego projektu Achimowicz dołączyło kilku artystów między innymi Luis Kalil, Peter Sager czy Jacek Wazelin.

Projekt Rock Dance Theatre jest zupełnie nowym tworem scenicznym – tancerze oraz muzycy są związani interaktywnie. Ich spektakl On Edge, którego premiera odbyła się w 2018 roku, zaliczył dużą trasę po Polsce, ukazał się także w kilku krajach europejskich. Artyści wciąż chcą jeździć po świecie ze spektaklem i marzą o występach na wszelkiego rodzaju festiwalach związanych ze sztuką.

Satiric Tango

Rock Dance Theatre – Satiric Tango to duet stworzony przez Annę Achimowicz i Jacka Wazelin. Jednocześnie jest również pierwszym utworem z albumu ze ścieżką dźwiękową produkcji On Edge. Premiera przewidywana jest na pierwszą połowę 2019 roku.

Duet przedstawia historię dwóch indywidualistów, których losy spotykają się w jednym czasie i przestrzeni. Akcja ma miejsce u schyłku XXVI wieku, jest to czas zarazy i wszelkich chorób, za sprawą których pustoszeje Europa. On, żyjący w czasach, gdzie wszystko co cielesne uznawane jest za hedonizm, i ona, zmieniona chorobą, igrająca ze śmiercią. Jak ich spotkanie wpłynie na ich dalsze życie?

Choreografia: Jacek Wazelin we współpracy z Anną Achimowicz
Tancerze: Anna Achimowicz, Jacek Wazelin
Skrzypce: Maja Kwiatkowska
Produkcja: Rock Dance Theatre
Moda I stylizacja: FRIX rock wear
Kompozytor: Viktor J. Kuznetsov
Mixing i mastering dźwięku: Katarzyna Dziewiatkowska
Fot. Dominika Golińska

Jesteście ciekawi tej oryginalnej twórczości? Z przyjemnością odsyłamy was na oficjalny kanał na YouTube teatru. Możecie tam zobaczyć zwiastuny oraz fragmenty twórczości Rock Dance Theatre. Prowadzą również fanpage, na którym dzielą się najświeższymi informacjami.