Teatr na Pol’and’Rock Festival 2018 – co zobaczymy w tym roku?

Teatr na Pol'and'Rock Festival 2018
fot. Edyta Kurycka

Nie jest to wiedza tajemna, że na Pol’and’Rock Festival (dawniej Woodstock) każdy znajdzie coś dla siebie. Jak co roku, scena muzyczna jest bardzo zróżnicowana, a Akademia Sztuk Przepięknych kusi różnego rodzaju warsztatami i spotkaniami z wyjątkowymi gośćmi. A czy odnajdziemy teatr na Pol’and’Rock Festival 2018?

Chociaż Najpiękniejszy Festiwal Świata kojarzy się głównie z muzyką, od lat można tam brać udział w najróżniejszych aktywnościach. Spotkania z politykami, przedstawicielami zawodów prawniczych, warsztaty językowe czy kursy pierwszej pomocy to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest oferta festiwalu skierowana do uczestników. To niesamowite, biorąc pod uwagę fakt, że Pol’and’Rock Festival to wydarzenie w pełni darmowe.

Warsztaty teatralne w namiocie warsztatowym!

Jeśli uważnie śledzicie naszą stronę, to “impro” zapewne nie jest Wam obce. O improwizacji pisaliśmy już wiele razy, przy okazji Impro Jamu w Toruniu czy innych wydarzeń tego typu. Jak możemy przeczytać w opisie warsztatów impro to młoda sztuka, która przybyła do nas z zachodu i szybko pozarażała swobodą wypowiedzi i wielkim ubawem, który ze sobą niesie. Większość uczestników tego festiwalu stawia właśnie na dobrą zabawę i wolność słowa. W czasie improwizacji scenariusz tworzy się na żywo, bez wcześniejszego dogadania, rozdzielania ról, uczenia się tekstu na pamięć. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać gry i ćwiczenia improwizacyjne, które pozwolą wyrwać się z własnych schematów i ponieść się wyobraźni.

Kto? Stowarzyszenie Inicjatywa Sceniczna FRUUU
Gdzie? Namiot warsztatowy
Kiedy? 14:30/środa | 11:00/piątek | 11:00/czwartek | 14:30/sobota

Zawsze jest czas na Stand-up! 

Obecność tej formy na Pol’and’Rock chyba już nikogo nie dziwi, bowiem bez wyrzutów sumienia można ją nazwać festiwalową tradycją. Niezmiennie od 2012 roku gospodarzem sceny komediowej będzie Mariusz Kałamaga, który razem z kabaretem Łowcy.B wprowadził komedię na deski sceny ASP. Na scenie zobaczymy również takie osobistości jak: Rafał “Rutek” Rutkowski, Tomasz “Boras” Borkowski, Adam Van Bendler, Adam Grzanka. Przy takim składzie, po prostu nie można tego przegapić!

Gdzie? ASP Duży Namiot
Kiedy? 20:00/środa

Teatr na Pol'and'Rock Festival 2018
fot. Lucyna Lewandowska

Komediowe Show Hipnozy 

Podczas show zabieram widzów w niesamowity świat potęgi ich własnych umysłów. To słowa Artura Makieły, opisującego swój Komediowy Spektakl Hipnozy. Jeśli zawsze chcieliście zgłosić się na ochotnika w tego typu przedstawieniu, lub jesteście ciekawi, czy i jak działa hipnoza, tutaj możecie odnaleźć swoje odpowiedzi. Jednocześnie, jak wynika z opisu, poprzez dużą dawkę humoru doświadczycie niesamowitych stanów umysłu. Chociaż brzmi to zapewne nieco dwuznacznie, jeśli zastanawia Was komediowy aspekt hipnozy, jest to spektakl właśnie dla Was!

Gdzie? ASP Duży Namiot
Kiedy? 16:00/czwartek

Prawdziwy teatr na Pol’and’Rock Festival 2018

A co powiecie na spektakl o 1 w nocy? Nawet jeśli nie interesuje Was teatr, to sam klimat oglądania spektaklu w środku nocy z pewnością jest wart przeżycia. Teatr 6.piętro po raz kolejny zabierze Nas w teatralny świat razem ze sztuką “Polityka”. To gorzko-ironiczna komedia nawiązująca do naszych polityków, a jak wszystkim wiadomo, materiału do inspiracji na pewno mieli sporo. Główny wątek ma miejsce w realiach lat 20-tych, opiera się na romansie dwóch bohaterów – posłanki lewicy i posła prawicy. Jak łatwo się domyślić, będzie to pełna miłosnych i partyjnych przepychanek, odzwierciedlających polityczną namiętność naszych czasów. Jak możemy przeczytać w opisie spektaklu Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia.

Gdzie? ASP Duży Namiot
Kiedy? 01:00/sobota

Jak widać powyżej, teatroholik na pewno znajdzie coś dla siebie na tegorocznej edycji festiwalu. Przypominamy jednak, że miejsce w dużym namiocie ASP i w namiotach warsztatowych jest zawsze nieco ograniczone, dlatego jeśli chcecie mieć pewność, iż weźmiecie udział w wybranej aktywności, koniecznie pojawcie się na miejscu wcześniej. Do zobaczenia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!