Slot Art Festival 2019 [program]

Slot Art Festival 2019

Na początku lipca w Lubiążu niedaleko Wrocławia znów będzie kolorowo, muzycznie, teatralnie i warsztatowo. Ze względu na odbywający się tam, po raz kolejnySlot Art Festival! Co czeka nas w tym roku?

Slot Art Festival 2019 to aż pięć nocy i cztery dni wyjątkowego wydarzenia. Od 9 do 14 lipca 2019 roku będzie okazja do wzięcia udziału w wielu koncertach, spotkaniach, warsztatach i nie tylko. Brzmi chaotycznie? Spokojnie, choć ilość tego wszystkiego może przytłaczać, podczas festiwalu panuje ścisły harmonogram.

Jak odnaleźć się na festiwalu?

Każdy uczestnik dostaje książeczkę, w której znajduje się opis każdych warsztatów, spektakli, koncertów oraz spotkań. Ponadto jest w niej miejsce, aby rozpisać festiwal według swoich osobistych upodobań. Przejrzysta mapa ułatwi poruszanie się pomiędzy miejscami działań artystycznych. Jednak jeśli to wszystko jest dla kogoś niewystarczające, można udać się do punktów informacji, gdzie z pewnością uśmiechnięci wolontariusze odpowiedzą na nurtujące pytania.

Warsztaty

Warsztaty są tutaj bez wątpienia najważniejsze i najcenniejsze. Pozwalają na odkrycie swoich talentów oraz spróbowanie nowych rzeczy, których mogliśmy nie mieć okazji wcześniej doświadczyć. Warsztaty odbywają się w trzech turach: I tura 11:00-12:45, II tura 13:00-14:45 oraz III tura 15:00-16:45. Wszystko jest przygotowane tak, aby uczestnik, przez 4 dni, mógł uczestniczyć w jak największej ilości różnorodnych zajęć. Warsztaty są podzielone na 5 bloków: sceniczne, muzyczne, sportowe, manualne oraz różne.

Koncerty

Na Slot Art Festival funkcjonuje kilka scen muzycznych, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na każdej z nich można posłuchać zupełnie innego gatunku muzyki. Koncerty odbywają się od wtorku do soboty włącznie.

Duża scena

To tutaj odbywają się największe koncerty. Na dziedzińcu przy scenie mieści się aż kilka tysięcy osób. Od środy, na scenie jako pierwsi wystąpią laureaci sceny konkursowej z dnia poprzedniego, a po nich zaproszeni przez organizatorów goście. Około północy, po koncertach, scenę przejmuje SloTV.

Slot Art Festival 2019

Scena Konkursowa

Udział w konkursie jest świetną szansą dla mniej znanych muzyków. Sośród wielu zgłoszeń, organizatorzy wybierają kilkanaście, ich zdaniem najciekawszych kapel. Ale to, kto wygra konkurs i zaprezentuje się na Dużej Scenie, zależy tylko i wyłącznie od publiczności!

Scena Doświadczalna

Jak sama nazwa wskazuje, to tutaj można doświadczyć niezłego i niezapomnianego show, ponieważ ta scena mieści się w Katedrze. Koncerty odbywają się nocą w surowym, katedralnym wnętrzu wśród przygaszonych świateł.

Slot Art Festival 2019

Godne uwagi są też codzienne Koncerty Modlitwy oraz koncert niepowtarzalnej slotowej orkiestry. Oprócz tego będą również sceny skupiające się na jednym gatunku muzykiUrban MusicScena Klubowa, Scena Folkowa, Scena Spontaniczna oraz Scena Unplugged.

Spektakle

Scena konkursowa wieczorami, około godziny 20:00, przemieni się w scenę teatralną. W ciągu czterech dni festiwalu odbędą się cztery różne spektakle.

  • wtorek: Misterium buffo / Fundacja Orbis Tertius – Trzeci Teatr Lecha Raczaka
  • środa: Noc Helvera / Teatr Inni
  • czwartek: Sorok dniej / Grupa Zatrzymać Obrotówkę – Kraków
  • piątek: Oriana. Utwór / Teatr Kombinat

Bilety

Ceny biletów oczywiście różnią się w zależności od wieku uczestnika oraz od tego, czy ktoś wybiera się na jeden dzień, dwa, a może na cały Slot Art Festival 2019. 23 czerwca kończy się przedsprzedaż i bilety będą dostępne w nieco wyższej kwocie.

1 dzień2 dni3 dni4 dni5 dni
wiek 6-12 lat40 zł70 zł100 zł130 zł150 zł
wiek 13-25 lat70 zł120 zł170 zł220 zł250 zł
wiek > 26 lat80 zł140 zł200 zł260 zł300 zł

Bilety dostępne są na stronie internetowej festiwalu.