Premiery w Teatrze Akademii Sztuk Teatralnych

"Mój niepokój ma przy sobie broń", reż. Wiktor Loga-Skarczewski
Dwie premiery w Teatrze Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jeszcze w grudniu będziemy mogli obejrzeć spektakle dyplomowe: Mój niepokój ma przy sobie broń i Co gryzie Gilberta Grape’a.

Dramat o końcu świata

Ruszył kolejny sezon dyplomowy – studenci IV roku Akademii Sztuk Teatralnych przygotowali dwa spektakle. Mój niepokój ma przy sobie broń to dyplom studentów specjalności aktorstwo dramatyczne, wyreżyserowany przez Wiktora Logę-Skarczewskiego. Zapraszamy na spektakl o gorzkim naszym losie – tak reklamują przedstawienie sami twórcy. Przedstawienie to wyprawa na cztery “wyspoplanety”, po których oprowadzą nas liliputy. Pokażą nam totalitarne państwo po śmierci wodza – jedynego, godnego naszych czasów proroka i lasy pełne “reniferoludzi”.  Tak właśnie – zdaniem twórców – wygląda świat po wybuchu wojny atomowej. Mieszkańcy, którzy przetrwali koniec świata mogą żyć w krainie szczęśliwości i beztroski, bo przecież nic im już nie zagraża. Czy aby na pewno? Premiera spektaklu Mój niepokój ma przy sobie broń w poniedziałek, 10 grudnia na Scenie Eksperymentalnej przy ul. Warszawskiej 10.

Opowieść o tym, co nas gryzie

Druga propozycja to adaptacja teatralna znanej powieści Petera Hedgesa Co gryzie Gilberta Grape’a, dyplom studentów specjalności wokalno aktorskiej wyreżyserowany przez Marcina Czarnika. Matka cierpiąca na otyłość, niedorozwinięty brat, przepocone ubrania i smród śmieci w kuchni to właśnie obraz rodziny Grape’ów, który stanowczo nie wpisuje się w społeczne standardy normalności. Opowieść przeplatana będzie muzycznymi przebojami, przy akompaniamencie zespołu grającego na żywo. Spektakl Co gryzie Gilberta Grape’a będzie można oglądać od 13 grudnia w Akademii Sztuk Teatralnych.

Akademii Sztuk Teatralnych
“Co gryzie Gilberta Grape’a” reż. Marcin Czarnik

Bilety na obydwa przedstawienia można kupić na stronie internetowej lub w kasie biletowej w budynku AST przy ul. Straszewskiego 22.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here