Broadwayowski klimat w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu tym razem na warsztat bierze broadwayowski musical Nine. Premiera spektaklu już 30 września 2017 roku, natomiast przedpremierowe występy odbędą się 28 i 29 września.

Nine po raz pierwszy wystawiono w 1982 roku na Broadwayu. Musical został odegrany około 800 razy, zdobył nagrodę Tony aż w pięciu kategoriach, między innymi za najlepszy musical. Nine to najważniejsze dzieło w dorobku Maury’ego Yestona – autora muzyki i tekstów piosenek, a także kompozytora innych słynnych broadwayowych dzieł. Jego Phantom był grany przez kilka sezonów w Teatrze Muzycznym.

Nine opowiada historię włoskiego reżysera filmowego – Guido Contini – który tuż przed swoimi 40 urodzinami doznaje kryzysu wieku średniego. Nie ma pomysłu na nowy projekt filmowy, dodatkowo jego żona zastanawia się nad odejściem. Na horyzoncie pojawiają się inne kobiety: Carla, Claudia oraz La Fleur. Kochanka, muza i producentka filmu sprawiają, że w głowie Guida zaczynają mieszać się wspomnienia czułej matki i tajemniczej prostytutki.

Poznańską wersje tego kultowego dzieła reżyseruje Jacek Mikołajczyk, kierownikiem muzycznym jest Piotr Deptuch, choreografią zajmuje się Paulina Andrzejewska, scenografię projektuje Mariusz Napierała, a za kostiumy odpowiada Agata Uchman. Publiczność usłyszy utwory w polskiej wersji językowej w przekładzie Jacka Mikołajczyka. Obsada została wybrana w ogólnopolskim castingu. Spektakl jest przeznaczony dla widzów od 15 roku życia.

28-29.09 Przedpremiera
30.09-1.10 Premiera
Kolejne spektakle: 4-8.10, 11-14.10 oraz 16-18.11

Bilety dostępne tutaj.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o