XVIII OFTeN – Repertuar 19 maja 2017

XVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych
OFTeN już za 10 dni! Zobaczcie jakie spektakle będzie można obejrzeć drugiego dnia festiwalu.

19 maja 2017 na ostrowskich scenach zagrają: Gorczyca/Malinowski, Julia Szmyt, Anna Raj/Katarzyna Kostrzewa oraz Agata Meyer-Luters i Agnieszka Bednarz.

OFTeN

Spektakl #DBRMPP to historia balansująca na granicy wzruszenia i dobrej zabawy, to podróż po świecie kiczu, opowieść o szybkim zaspokajaniu potrzeby bycia-z-kimkolwiek. To obraz ludzi bezradnych, uwodzący publiczność swoją błyskotliwością i sugestywnością. To historia kiczowatej pary w kiczowatym świecie. Ona – lokalna Lolitka, on – brudny i w dresie.

OFTeN

Matka i Syn – relacja zbudowana na mocnej podstawie ambicji i frustracji.
To opowieść o współczesnej Polsce i o polskim szaleństwie.
Jak wytrenować przyszłego przywódcę – Polityka? Czy wartości prawdziwie patriotyczne da się wpoić w czystej (niezainfekowanej Innymi) formie? Co ma tworzyć zręby narodowej tożsamości i w jakim stopniu można nimi manipulować?

OFTeN

A gdyby tak bohatera prosto z naszej ulicy przenieść na teatralną scenę?
Jolly Roger, lokalny kolekcjoner dóbr nietypowych, bohater tytułowy spektaklu. Razem z Megi, towarzyszką (nie)doli, codziennie poszukuje szczęścia w śmietniku. Pewnego dnia, para sympatycznych bezdomnych trafia na niebywałe znalezisko. Czy skarb ze śmietnika odmieni los bohaterów? A może zwaśni? Granda gwarantowana. 

OFTeN

„Cela S” to spektakl, który w sposób wszechstronny łączy słowo i ruch tak, że staje się on świeży zarówno w treści jak i formie. Poruszony przez twórczynie temat przytłoczenia i w efekcie porzucenia życia, rodziny, przyjaciół, zostaje w sposób dotkliwy i przejmujący przedstawiony poprzez język ciała, ruchu i tańca. Tekst dramatu to zbiór monologów dotyczących najbardziej intymnych sfer życia kobiety. Znajdziemy tu również jej pełne sprzeczności, burzliwe relacje z bliskimi przedstawione w zabawny, choć jednocześnie rozczulający sposób.

OFTeN

Spektakl „Jestem Helena” jest formą solowego duetu. Tancerki są sobą, namacalnymi ciałami, ale jednocześnie spełniają dla siebie wzajemnie i dla widza formę reprezentacji duszy, świadomej obecności, wypełniającej każdego wiecznej energii. Zaciera się granica między ich indywidualnym istnieniem i stają się jednocześnie podwójną realizacją jedności psychofizycznej. Spektakl prowadzi do refleksji nad własnym stosunkiem do materii i odkryciem jej piękna w przemijalności.OFTeN