Obrazy malowane wyobraźnią. Wernisaż wystawy

Fundacja Arka Noego. Fot. Facebook

21 listopada w Muzeum Historii Katowic odbędzie się druga edycja wernisażu prac Obrazy malowane wystawą. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Arka Noego.

Fundacja Arka Noego została założona w 2013 roku przez Tymoteusza Grajnera i Magdalenę Skorupkę-Grajner. W pierwszych latach działalności z inicjatywy instytucji została założona w Katowicach Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa Arka Noego, której zadaniem jest tworzenie miejsca dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim. Instytucja jest alternatywą dla publicznego szkolnictwa specjalnego i integracyjnego. Fundacja prowadzi także szereg projektów, mających na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie praw i potrzeb osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz samodzielnego funkcjonowania w społeczności.

Obrazy malowane wyobraźnią

Obrazy Malowane Wyobraźnią  to unikatowa wystawa, przedstawiająca autorskie prace uczniów NSSP Arka Noego, czyli dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub średnim. Obrazy, które pojawią się na wystawie zostały stworzone w trakcie zajęć lekcyjnych, dodatkowych czy terapeutycznych. Wernisaż, jak informują organizatorzy, ma na celu zwrócenie uwagi na możliwości i potrzeby społeczne osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz wywołanie poczucia dumy i radości wśród podopiecznych fundacji.

Wystawa ukazuje umiejętności i talenty dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, jest także okazją do integracji społeczności szkoły ze społecznością lokalną – podkreślają organizatorzy.

Wernisaż wystawy Obrazy Malowane Wyobraźnią odbędzie się 21 listopada w Muzeum Historii Katowic. W trakcie trwania zostanie przyznane wyróżnienie Darczyńcy Fundacji, wręczone przez Prezesa Fundacji Arka Noego w podziękowaniu dla najbardziej hojnego dobroczyńcy.

 

Wernisaż Jastrzębskiej Szkoły Fotografii Dokumentalnej