“Krędziołkowie” Dygresji [zapowiedź]

Krędziołkowie

Już w ten czwartek (14.12.2017) Poznaniacy będą mieli okazję zobaczyć autorski spektakl Krędziołkowie Studenckiego Koła Literacko-Teatralnego Dygresja.

Dygresja to grupa z wieloletnim stażem – działa na poznańskim Wydziale Studiów Edukacyjnych już 14 lat. Na przestrzeni tego czasu szeregi ugrupowania tworzyły rzesze studentów najróżniejszych kierunków humanistycznych. Koło nie ogranicza swojej działalności jedynie do tworzenia sztuki – organizacja udziela się społecznie, wspierając najróżniejsze inicjatywy: w tym roku jest to m. in. Poznański Festiwal Nauki i Sztuki (kwiecień 2018), Festiwal Kultury Studentów KULMINACJE (maj 2018), czy Piknik Rodzinny UAM (maj 2018).

Swoim członkom Dygresja oferuje nie tylko możliwość realizowania się na scenie, ale także wspólne wyjścia do teatru, warsztaty z profesjonalnymi aktorami. Koło jest również literackie – oznacza to, iż studenci chcący tworzyć scenariusze nie pozostaną bez wsparcia.

O nadchodzącym spektaklu grupa pisze następująco:

Jest to satyryczny ogląd współczesnej polskiej rodziny. „Krędziołkowie” to przeniesienie na scenę tego, co nas najbardziej śmieszy w Polakach. Fabuła skupia się na specyficznej relacji Janusza z jego krzykliwą żoną Grażyną, a także z jego dziećmi – wyluzowanym Sebastianem zakochanym w Natalii, a także z ambitną Joanną z Warszawy. Rodzinę Krędziołków często odwiedza babcia Krystyna, która hobbistycznie zajmuje miejsca w autobusach. Akcja komedii dzieje się w mieszkaniu Grażyny i Janusza, w którym dochodzi zarówno do kłótni, jak i wzruszających momentów dla bohaterów spektaklu.

Zapowiada się bardzo interesująco!

Krędziołkowie

Data występu: czwartek, 14.12.2017
miejsce: aula w budynku D, Wydział Nauk Społecznych, Szamarzewskiego 89
godzina: 18.30
czas trwania: 1h
WSTĘP WOLNY!

Reżyseria: Magdalena Antolczyk

Obsada:
Grażyna – Weronika Łepkowska
Janusz – Przemek Muchalski
Krystyna – Monika Kolankowska
Natalia – Weronika Przewoźniak
Sebastian – Kacper Majewski
Joanna – Klaudia Głowacka
Marek – Adrian Omelańczuk

Więcej informacji tu!