Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena coraz bliżej!

Już za kilka dni (17-19.11) w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena! Gorąco zapraszamy! Zbliżająca się impreza jest wyśmienitą okazją do obcowania ze znacznie mniej codziennym wymiarem działań teatralnych – z teatrem amatorów! Na wszystkie spektakle wstęp wolny!

Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena – przebieg

Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena

W piątek zobaczymy 4 spektakle. „Mój niepokój ma przy sobie broń” w wykonaniu Teatru CYK  z Czerwonaka, „Błysk aktora” Teatru TU z Czarnkowa,  „Długa Berta” Teatru Kukufas z Zabrza oraz monodram Benedykta Waszaka z Dębna pt. „Mokry”.

Sobota rozpocznie się spektaklem „Garnitur Prezydenta” w wykonaniu Teatru NOVI z Przeźmierowa, następnie zobaczymy spektakl „Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna” w wykonaniu poznańskiego teatru Ekspozycja.

Po przerwie obiadowej na scenie zaprezentuje się grupa The M.A.S.K.forma z Bielska Podlaskiego ze spektaklem  „Sztuka Mięsna, czyli krótki utwór na formę”, następnie Teatr Bez (pre) Tekstu pokaże „Ciał ciało” przed kolacją Przebudzeni z Ostródy zaprezentują spektakl „Szatnia”. Na zakończenie zobaczymy poznański Teatr PAPA z bajkowym musicalem „Nocne strachy” oraz monodram Teatru Poświęconego z Katowic pt. „Niechciany”.

Po gali wręczenia nagród publiczność zostanie zaproszona na spektakl Teatru Tańca Koinspiracja  z Poznania Chochoływ reżyserii Adriana Bartłomieja Rzetelskiego.

Większość spektakli prezentowanych na tegorocznej Melpomenie to laureaci innych konkursów teatralnych. To oznacza wysoki poziom nadchodzącej edycji. Jednocześnie będą to spektakle bardzo różne: zarówno zabawne, jak i dramatyczne, bajkowe, jak i realistyczne.

Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena
Zeszłoroczna, 13. edycja Melpomeny, raczyła widza wspaniałymi obrazami.

Jury, organizacja, wsparcie

Spektakle oceniać będzie komisja artystyczna w składzie: Piotr Dobrowolski (teatrolog z UAM Poznań), Ewa Obrębowska-Piasecka (dziennikarka teatralna, reżyser) oraz Michał Pabian (dramaturg Teatru Nowego z Poznania).

Patronat medialny nad konkursem sprawują: Teatr Dla Was, Teraz Teatr, teatralny.pl, Radio Merkury, portal kulturalnemedia.pl oraz Gazeta Średzka.

Organizatorami są: Gmina Środa Wielkopolska, spółka Środa XXI oraz Agencja Eventowa Ka-boom!

Dyrektorem konkursu jest Katarzyna Kicinska-Pajchrowska.

Melpomena – informacje

Termin: 17-19 listopad 2017
Miejsce: Ośrodek Kultury w Środzie Wielkopolskiej, ul. 20 października 30.
Bilety: Wstęp wolny!