Kobiety na skraju załamania nerwowego-kolejna produkcja Teatru Rampa

Kolejną produkcją Teatru Rampa będzie musical Kobiety na skraju załamania nerwowego. Muzyka i słowa powstały na podstawie filmu Pedro Almovodara. Premiera zapowiedziana jest na 8 października br.

POLSKA PRAPREMIERA

Autorem pomysłu zagrania tego spektaklu w Polsce jest Kierownik Sceny Koncertowej Jakub Wocial, który wspólnie z Dominiką Łakomską i Santiago Bello podjął się także reżyserii. Pomyślał on, że po wielkim hicie teatru, jakim była Rapsodia z demonem z przebojami zespołu Queen, czas na coś bardziej ambitnego, gdzie role będą mogli znaleźć dorośli ludzie, o których przecież ten spektakl opowiada. Wobec tego na castingach poszukiwano na przykład mężczyzny około pięćdziesiątki do roli Ivana. Rolę te ostatecznie powierzono Dariuszowi Kordkowi. Teatr Rampa jako pierwszy w Polsce i czwarty na świecie będzie prezentował ten tytuł.

HISTORIA

Kobiety na skraju załamania nerwowego to słynny hiszpański komediodramat z 1988 roku. Przyniósł on jego autorowi, Pedro Almovodarowi, międzynarodową sławę. Na podstawie filmu powstał autorski musical Davida Yazbeka i Jeffreya Lane’a. Jego premiera miała miejsce w 2010 roku na Broadwayu i od razu została okrzyknięta międzynarodowym sukcesem.

Musical Kobiety na skraju załamania nerwowego opowiada o skomplikowanych losach kilku kobiet uwikłanych emocjonalnie w trudną relację z Ivanem. Główną bohaterką jest Pepa, z której perspektywy jest pokazane całe zamieszanie. Musical obfituje zarówno w momenty zabawne jak i dramatyczne, pokazując zmienną i pełną skrajności naturę kobiet.

MUSICAL SKAZANY NA SUKCES

Podczas wieloetapowych, wymagających castingów szukano ludzi z charyzmą, charakterystycznych. Zostali wybrani najlepsi aktorzy musicalowi i wokaliści – m.in. Małgorzata Regent (Pepa), Anna Sztejner (Lucia), Paulina Grochowska (Candela) oraz dobrze już znani artyści z poprzednich produkcji Teatru Rampa – Natalia Piotrowska (Marisa), Maciej Pawlak (Carlos) i Sebastian Machalski (Taksówkarz). Kierownictwo muzyczne objął Jan Stokłosa, a choreografię opracował Santiago Bello. Materiał jest zarówno muzycznie jak i aktorsko bardzo wymagający, więc stwarza duże pole do popisu dla tych utalentowanych ludzi. Jestem przekonana, że ten skład artystyczny jest gwarancją inscenizacji na najwyższym, światowym poziomie i że produkcja podbije serca widzów.

8 maja Jakub Wocial na swoim Instagramie poinformował, że zaczęły się przygotowania do musicalu Kobiety na skraju załamania nerwowego.

Natomiast na Instagramie Maćka Pawlaka można zobaczyć, jak spędza on czas na lekturze scenariusza, podsycając dodatkowo naszą ciekawość:

Zdaniem Jakuba Wociala spektakl ten będzie mieć szanse dotrzeć do szerokiego grona widzów. Gwarantuje on, że będzie to coś, czego kobiety z pewnością nie zapomną na długie miesiące, podkreślając, że muzycznie jest to petarda, a koncept jest genialny. Znając poprzednie dokonania Jakuba, w pełni ufam jego wyczuciu i jestem przekonana, że warto kupić już dzisiaj bilet na jesienną premierę. Ja na pewno tak zrobię. Bilety póki co są dostępne wyłącznie na portalu eBilet: https://www.ebilet.pl , ale Teatr Rampa zapowiadał, że od maja bilety będą do kupienia również w kasie teatru i na ich stronie: http://www.teatr-rampa.pl Artykuł został przygotowany na podstawie informacji ze strony: http://www.teatr-rampa.pl i wywiadu udzielonego przez Jakuba Wociala dla DeKulturator: http://dekulturator.blogspot.com

Artykuł został przygotowany na podstawie informacji ze strony: http://www.teatr-rampa.pl i wywiadu udzielonego przez Jakuba Wociala dla DeKulturator: http://dekulturator.blogspot.com