Kawaler z różą w kinie Kijów Centrum

13 maja 2017 roku o godzinie 18:30 miałam przyjemność zobaczyć transmisję opery pt. Kawaler z różą prosto z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Kawaler z różą

Komedia muzyczna przedstawiona w trzech aktach dotyczyła perypetii wiedeńskiej arystokracji. Oktawian (Elīna Garanča), młody kochanek Marszałkowej (Renée Fleming) przeżywa niezapomniane chwile z wyjątkową kobietą, lecz pewnego dnia wszystko się zmienia. Żona Marszałka zdaje sobie sprawę, że nie może w nieskończoność ciągnąć ich romansu. Dla dobra ukochanego kończy wspólną miłosną przygodę. Chce, żeby młodzieniec odnalazł prawdziwą miłość. W międzyczasie poznajemy Barona Ochsa (Günther Groissböck), który w komicznej sytuacji zawiera znajomość z Oktawianem – bierze go za kobietę, ponieważ, w obawie przed przyłapaniem na zdradzie, chłopak przyodział się w kobiece ubrania. Niebawem ów Ochs oznajmia, że będzie się żenił z młodziutką Zofią. Z tej okazji wysyła za pośrednictwem Oktawiana różę –  symbol swojej miłości. Nikt się jednak nie spodziewał, że doręczyciela i adresatkę połączy romantyczne uczucie. To wydarzenie zapoczątkowało szereg komplikacji, z którymi musieli się zmierzyć główni bohaterowie.

Wrażenia 

Opera była niezwykle interesująca. Bez przerwy coś się działo. Gra aktorska budziła duże wrażenie. W ogromny zachwyt wprawiał przepiękny śpiew artystów. Wiele komicznych sytuacji doprowadzało do wybuchów niekontrolowanego śmiechu. To właśnie to jest najważniejsze w komedii. Dzieło dalekie było od banału. Zawierało wiele scen, w których widz musiał sam domyślić się szczegółów, co dawało piorunujący efekt. Chociaż przedstawienie trwało ok. 5 godzin, to widownia nie czuła znużenia. Wręcz przeciwnie! Miała okazję doskonale poznać charakter każdej postaci, a zaznaczyć trzeba, że wszystkie były charyzmatyczne i olśniewająco zapadały w pamięć.

To już ostatnia w tym sezonie transmisja opery, ale jesienią kino Kijów Centrum zaprasza na kolejne wydarzenia. Karnety dostępne są już w sprzedaży, dlatego warto pomyśleć o nich już teraz. Jutro, 24 maja 2017 roku o godzinie 19, będzie można zobaczyć ostatnią w tym sezonie transmisję spektaklu z National Theatre w Londynie. Sztuka nosi tytuł Święta Joanna. Więcej informacji znajdziecie, klikając: TUTAJ. Zapraszamy!

Obsada: Kawaler z różą:

Renée Fleming jako Marszałkowa
Elīna Garanča jako Oktawian
Erin Morley jako Zofia
Matthew Polenzani jako Śpiewak
Marcus Brück jako Faninal
Günther Groissböck jako Baron Ochs

Sebastian Weigle dyrygent

Realizatorzy:
Robert Carsen reżyseria
Paul Steinberg scenografia
Brigitte Reiffenstuel kostiumy
Robert Carsen, Peter Van Praet światło

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o