Jezioro Łabędzie we wrocławskim Teatrze Polskim

Piękne stroje, pełne gracji ruchy i muzyka jednego z najwybitniejszych kompozytprów wszechczasów… Mowa o spektaklu Jezioro Łabędzie, który odbędzie się już 10 marca 2018 we Wrocławiu.

Wydarzenie zacznie się o godz. 17:00 w Teatrze Polskim. Na scenie zobaczymy tancerzy Narodowego Baletu Kijowskiego. Przez 2 godziny trwania spektaklu Jezioro Łabędzie (z 15-minutową przerwą) będzie można podziwiać ponad 40 artystów.

Historia łabędziej księżniczki

Jezioro Łabędzie wystawiono po raz pierwszy w 1877 r. w Moskwie. Jest to balet, a więc wszystkie emocje, dialogi, interakcje wyrażone są za pomocą tańca. Przepiękne baletowe figury wraz z muzyką genialnego Piotra Czajkowskiego tworzą niesamowitą całość. Autorami libretta są Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer. Historia łabędziej dziewczyny, Odetty, i zakochanego w niej księcia, Zygfryda, składa się z czterech aktów. Jest to opowieść pełna intryg, czarów i namiętności.

Jezioro Łabędzie
Jezioro Łabędzie

Z okazji urodzin królewskiego potomka ma odbyć się bal. Zjeżdżają się goście z odległych miejsc i spośród wielu piękności, królewicz ma wybrać jedną, która zostanie jego żoną. Tymczasem miłość czeka na księcia nie w pałacu, a nad jeziorem. Zakochuje się tam niespodziewanie w pięknej dziewczynie-ptaku. By zdjąć zaklęcie rzucone przez potężnego czarnoksiężnika Rotbarta, musi przysiąc jej wieczną miłość i pozostać wierny. Podczas balu pojawia się jednak inna dziewczyna, Odylia, łudząco podobna do ukochanej. Zygfryd daje się zwieść i deklaruje jej swoje uczucia. Nie spodziewa się podstępu, który ma na zawsze uwięzić Odettę w ciele ptaka…

Bliety

Bilety dostępne są na stronie kupbilecik.pl

Jezioro Łabędzie