“Jesus Christ Superstar” w Toruniu [termin, bilety]

Musical Jesus Christ Superstar w inscenizacji Jakuba Wociala i Santiago Bello (choreografia) otworzy IX edycję Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów. 

Jesus Christ Superstar to jeden z największych musicali wszech czasów. Jego twórcami są Andrew Lloyd Webber i Tim Rice. To właśnie oni u progu lat 70-tych XX wieku stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

Teatrze Rampa w Warszawie premiera inscenizacji odbyła się 18 marca 2016. Po ogromnym sukcesie musical powrócił na deski teatru w marcu 2017, a następnie w marcu 2018 roku.

Fabuła to ostatni tydzień z życia Jezusa widziany z perspektywy Judasza. Wszystkie utwory usłyszymy w polskich przekładach, w interpretacjach najznakomitszych aktorów musicalowych młodego pokolenia. Artystom potowarzyszy orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

OBSADA

Za reżyserię i inscenizację odpowiadają Jakub Wocial i Santiago Bello (choreografia).

Obsada prezentuje się następująco:

JEZUS – Jakub Wocial
JUDASZ – Sebastian Machalski
PIOTR – Kuba Szyperski
MARIA MAGDALENA – Natalia Piotrowska
HEROD – Daniel Zawadzki
PIŁAT – Maciek Nerkowski
KAJFASZ – Paweł Tucholski
ANNASZ – Agnieszka Fajka Fajlhauer
KAPŁANKA – Brygida Turowska
SZYMON – Przemysław Franciszek Niedzielski

Oraz: Anna KędrońWiktoria Maria JabłońskaPaulina JanczakDominika ŁakomskaEwelina KrukNatalia KielanSanti BelloMichał CyranPatryk GładyśRobert Tondera, Mariusz Czaja, Jarosław Zawadzki.

BILETY

Jesus Christ Superstar wystawiony zostanie w czwartek 19 lipca 2018 roku na deskach Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki.

Bilety w cenie 60 i 80 zł. są już w sprzedaży na stronie Bilety24.

Zachęcamy do przeczytania naszej recenzji musicalu Jesus Christ Superstar.

Źródło: materiały prasowe. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o