Inwazja Barbarzyńców w Poznaniu – AD 2018

Już 9 kwietnia 2018 roku zaczyna się w Poznaniu festiwal sztuki Inwazja Barbarzyńców, który potrwa do 14 kwietnia br. Tegoroczna edycja posługuje się hasłem Twarze/Faces. Za całość odpowiada Fundacja Barak Kultury współpracująca m. in. z Republiką Sztuki Tłusta Langusta.

Co widzimy na twarzy „prawdziwego Polaka”, gdy staje on twarzą w twarz z „Innym”? Dlaczego rysy i kolor skóry decydują o ludzkim życiu i mogą być wyrokiem? W czasie tegorocznej edycji festiwalu „Inwazja barbarzyńców” poznamy uratowaną z pogromu Rwandyjkę z plemienia Tutsi, Hindusa od ośmiu lat żyjącego w Polsce, Żydówkę mieszkająca przed wojną w Poznaniu oraz burundyjskie dzieci, dla których poznańska Fundacja „U Łejerów” buduje wioskę edukacyjną w Tanzanii.

Rzecz powyższą przeczytać można na stronie organizatora. Festiwal jest okazją do zaprezentowania najróżniejszych form sztuki – począwszy od teatru, przez audycję radiową po film.

KIEDY BĘDĘ DUŻY

Z okazji imprezy odegrany zostanie w Republice Sztuki Tłusta Langusta, 14 kwietnia 2018 r. o 19:00, monodram Hacena Sahraoui zatytułowany Kiedy będę duży. Stanowić ma on okazję do zaprezentowania przemyśleń płynących z doświadczania mozaiki kulturowej, która stała się chlebem powszednim wspomnianego aktora. Mające algierskie korzenie Francuz mieszkający w Polsce niejednokrotnie potrafi zaprezentować perspektywę bardzo interesującą – perspektywę budowaną na konieczności przeanalizowania i rozważenia tych elementów polskiej kultury, które przeciętny Polak chłonie zupełnie intuicyjnie.

Inwazja barbarzyńców
Fot. Piotr Bedliński

Bilety są bezpłatne, od 29 marca obowiązuje na nie rezerwacja, której dokonać można, pisząc na e-mail barakkultury@barakkultury.pl.

Więcej informacji o monodramie znaleźć można tu.

Więcej informacji o festiwalu zaś tu.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o