Imieniny ulicy Święty Marcin – korowód przeszedł przez miasto [fotorelacja]

Imieniny Ulicy Święty Marcin 2019
fot. Beata Wencławek

Z okazji wyjątkowego i iście poznańskiego święta przez centrum miasta przeszedł barwny korowód. 11 listopada swoje imieniny ma ulica Święty Marcin, z tej więc okazji przez cały dzień hucznie świętowano.

Narodowy Dzień Niepodległości to od lat w Poznaniu okazja do radosnej zabawy. Tego dnia świętujemy imieniny ulicy Święty Marcin. Tradycją już jest, że 11 listopada przez centrum miasta przechodzi niezwykle barwny Korowód Świętego Marcina. W tym roku składał się on z około 300 osób. Uczestnicy wyruszyli z ulicy Piekary, aby przejść na parking przed Centrum Kultury Zamek. Na koniec Marcinowi przekazano klucze do miasta.

Wydarzenia obchodów imienin ulicy przyciągają ogromne tłumy. Przez cały dzień można korzystać z różnego rodzaju atrakcji. Jednym z ważniejszych elementów kojarzonych z tym świętem w Poznaniu są jednak rogale Świętomarcińskie. W tym roku stoiska rozstawione były na al. Niepodległości (od ul. Św. Marcin do ul. Fredry), a chętnych do spróbowania nie brakowało przez cały dzień.

Wieczorem na scenie przed CK Zamek odbyły się koncerty. Dla Poznania zagrali Izzy and the Black Trees oraz Pablopavo i Ludziki.