HUMANICANA – Teatr Porywacze Ciał

humanicana

19 i 20 stycznia bieżącego roku w Poznaniu odbędzie się spektakl pt. Humanicana Teatru Porywacze Ciał. Poznańska publiczność miała okazję zapoznać się z tym dziełem już w zeszłorocznej edycji Malta Festiwal. Zarówno tym, którym inscenizacja się spodobała, jak i tym jej nieznającym, gorąco polecamy odwiedzenie we wskazanym terminie Teatru Ósmego Dnia!

Na stronie wydarzenia czytamy:

…„Humanicana” w skromnej formie opowiada o sprawach najważniejszych i zadaje Widzowi pytania, na które tylko w Teatrze Porywacze Ciał jest miejsce. Brutalność miesza się z delikatnością, a troska o losy świata z marzeniami o ucieczce w miejsca, które trudno znaleźć na mapach. Spektakl stawia też rolę widza z zupełnie nowym, zaskakującym świetle. W jakim? To trzeba sprawdzić samemu przychodząc na „Humanicanę”.

Tematyka wydaje się bardzo pociągająca w dobie dzisiejszego, och ach, ponowoczesnego, jakże baumanowskiego, niepokoju. Teatr Porywacze Ciał sam zaś deklaruje obfite korzystanie ze znaków obecnych w kulturze, ze zdobyczy popkultury. Grupa rozpoczęła swą działalność w 1992 we Wrocławiu – założyli ją studenci Wydziału Lalkarskiego PWST. Ugrupowanie stworzyło wiele spektakli, zdobywając bardzo silną pozycję w świecie teatru OFF-owego. Członkowie deklarują pozostawanie w zgodzie z ideałami niezależności – samodzielnie wykonują scenografie, kostiumy i wszystko, czego im tylko potrzeba do gry.

HUMANICANA

Grupa: Teatr Porywacze Ciał
Miejsce: Teatr Ósmego Dnia, Poznań
Czas: 19/20 stycznia, 19:00-20:30
Bilety, w cenie 20 zł, dostępne tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here