Extravaganza o władzy – zapowiedź

Extravaganza o władzy

Już za kilka dni, a dokładnie 15 grudnia 2017, w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się 4188 premiera! W Piwnicy pod Sceną, o 22:00, rozpocznie się Extravaganza o władzy.

Czym jest władza? Kogo? Nad kim? Czy chcemy ją mieć, czy jej ulegać?

EXTRAVAGANZA o władzy: noc w teatralnych zakamarkach, orkiestra na żywo, bufet z wyszynkiem, nowości i powroty, tingel-tangel, pantomima, taniec, songi, akrobacje, burleska, ciało, miłość, rozwibrowane zmysły, iluzje słowa, tresowani atleci, prestidigitatorzy, diwy i duchy, nie najlepsze sztuczki magiczne, pierwszy kieliszek gratis, mile widziany ekstrawagancki strój.

EXTRAVAGANZA powraca do Piwnicy pod Sceną, żeby ponownie porwać w noc i zwodzić na słodkie pokuszenie. EXTRAVAGANZA o władzy to zaproszenie do wspólnego marzenia o potędze władzy, jej obezwładniającym smaku, o obsesjach i fascynacjach, które na co dzień rządzą naszym życiem. Czym jest władza? Kogo? Nad kim? Czy chcemy ją mieć, czy jej ulegać? W ciele i w słowie, w tańcu i w piosence opowiemy o władzy zmysłów, pięknych idei i smutnych iluzji, o naszych ujmujących słabościach i najpiękniejszych grzechach.

EXTRAVAGANZA to azyl w niespokojnych czasach. Miejsce, do którego schodzi się, żeby odnaleźć wolność – ciała i umysłu, a także szansa, aby na powrót odzyskać zdolność do nieskrępowanego fantazjowania na temat otaczającej nas rzeczywistości. Tu spotkają się najpiękniejsze i najszczersze wersje nas samych, przy szampanie i ostrydze, przy odgłosach artystów i dźwiękach orkiestry na żywo!

 

reżyseria: Joanna Drozda
scenariusz i dramaturgia: Joanna Drozda, Jędrzej Burszta, Wojciech Kaniewski
scenografia i kostiumy: Jolanta Łobacz
choreografia: Michał Mroczkowski
muzyka i aranżacje: Michał Łaszewicz
produkcja: Zuzanna Głowacka, Andrzej Szwaczyk
asystentka reżyserki, inspicjentka: Magdalena Matusewicz

trupa w składzie: Sylwia Achu, Barbara Prokopowicz, Kornelia Trawkowska, Elżbieta Węgrzyn, Piotr B. Dąbrowski, Bartosz Dopytalski, Jakub Papuga, Mateusz Wiśniewski oraz Kwartet Bardzo Męski pod klawiszem i pedałem Michała Łaszewicza w składzie: Andrzej Iwanowski, Arkadiusz Kowalski, Piotr Trojanowski

Extravaganza o władzy

Bilety w cenach:

  • 150 PLN normalny.

Rezerwacja biletów: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, (61) 852 56 28, e-mail rezerwacja@teatr-polski.pl.

Uwaga! Spektakl przeznaczony wyłącznie dla dorosłych widzów.