“Eva” w Teatrze Rampa [luty 2019]

W lutym 2019 roku polecamy wybrać się na spektakl muzyczny Eva w reżyserii Joanny Szczepkowskiej, który wraca na deski Teatru Rampa. 

Świat piosenek Evy Cassidy 

Spektakl ma charakter koncertu, gdzie opowieść jest wpleciona między 14 utworów Evy Cassidy. Widzowie usłyszą m.in. Autumn leaves, Songbird, Fever, Over the rainbow, Wonderful world, Fields of gold.

W Evie występuje wspaniała aktorka i wokalistka Teatru Rampa – Dorota Osińska (śpiew, gitara akustyczna, flet poprzeczny) oraz gwiazda polskiego teatru – Joanna Szczepkowska (śpiew, instrumenty perkusyjne). Oprócz nich na scenie pojawią się: Paweł Stankiewicz (gitary, śpiew), Piotr Banaszek (instrumenty klawiszowe, mandolina, gitara elektryczna, śpiew) i Piotr Maślanka (instrumenty perkusyjne, piano, gitara elektryczna, śpiew). 

Za scenariusz i reżyserię Evy odpowiada Joanna Szczepkowska. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Paweł Stankiewicz. Odpowiada on również za aranżacje utworów, które wykona na żywo zespół wspaniałych muzyków. Scenografię i kostiumy przygotuje Natalia Kołodziej.

Premiera spektaklu odbyła się 3 listopada 2018 roku na Scenie Kameralnej Teatru Rampa w Warszawie.

EVA w Teatrze Rampa
Próba medialna. Fot. Dorota Jurek

Nasze wrażenia

W spektaklu Eva w piękny sposób udało się uchwycić i przedstawić wrażliwość oraz talent amerykańskiej artystki. W pamięci pozostają poruszające interpretacjeDorota Osińska jako Eva Cassidy jest skromna, nieśmiała i rozmarzona. Swoim pięknym, przeszywającym głosem wyraża multum emocji, które pobudzają każdą komórkę w ciele. Niemal hipnotyzuje widza. Słychać podobieństwo brzmień głosów obu artystek, jednak Dorota, interpretując utwory Evy, nadała im swój charakter. Gorąco polecamy Wam wybranie się na to kameralne przedstawienie.

Próba medialna. Fot. Dorota Jurek

Lutowe terminy

W lutym 2019 roku spektakl muzyczny Eva będziecie mogli zobaczyć w dwóch terminach:

5 lutego (wtorek) – godzina 19:30

7 lutego (czwartek) – godzina 19:30

Bilety 

Bilety kupicie w kasie Teatru Rampa oraz na stronie internetowej.

“Eva” w Teatrze Rampa [recenzja]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o