Etiuda teatralna “Dzień, w którym pękło niebo” w Kólturze

Ostatnimi czasy pisaliśmy o wydarzeniach proponowanych przez niedawno powstałą Kawiarnię Artystyczną Kóltura. W jej wnętrzach publiczność mogła spotkać się z twórczością uzdolnionych muzyków. Tym razem szykuje się coś specjalnego dla wielbicieli teatru. Otóż w najbliższy piątek, 9 lutego, będziecie mogli być świadkami premiery etiudy teatralnej grupy Conspexit pt. Dzień, w którym pękło niebo.

Czy mamy prawo oczekiwać czegokolwiek od świata? Czym tak naprawdę jest pielęgnowanie w sobie nadziei? Odpowiedź na te pytania może tkwić w historii młodej dziewczyny, która przygotowuje się na pierwsze zderzenie z rzeczywistością. Opartą na wierszach etiudę wyróżnia minimalistyczna, złożona jedynie z niezbędnych elementów oprawa. “Dzień, w którym pękło niebo” to etiuda teatralna zainspirowana utworem Dżemu, wykorzystująca wiersze 20-lecia międzywojennego.

Tymi słowami Conspexit opisuje swój debiutancki projekt. Warto zauważyć, że część z osób na co dzień działa w ramach Teatru Emocjonalnego Anima mającego dotychczasowo na swoim koncie spektakl Perła (dajcie mi człowieka!), aktualnie pracującego zaś nad adaptacją szekspirowskiego dramatu Cezar.

Zespół zaś odpowiedzialny za etiudę teatralną Dzień w którym pękło niebo, tworzony przez poznańskich studentów, połączyła wrażliwość, zamiłowanie do teatru oraz pragnienie zanurzenia się w metafizyce, jaką ta dziedzina sztuki ze sobą niesie.

Etiuda jest swojego rodzaju ukłonem w kierunku teatru formy, koncepcji zakładającej używanie na scenie różnorakich przedmiotów, nierzadko prozaicznych, zwyczajnych po to, by w sposób symboliczny ukazać idee lub postaci.

Dzień, w którym pękło niebo

Etiuda teatralna “Dzień, w którym pękło niebo”

9 luty 2018, godz. 20:00
Kawiarnia Artystyczna Kóltura
ul. 23 lutego 8, Poznań

Reżyseria: Damian Janiak
Scenografia: Damian Janiak
Produkcja: Grupa Teatralna Conspexit
Występują: Katarzyna Słomczyńska, Weronika Krzewińska, Damian Rutkowski, Mateusz Jurzyk, Damian Janiak
Realizacja: Józef Urbanowicz
Czas trwania: 20 minut

Wstęp wolny

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na facebooku oraz stronie kawiarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here