Jesus Christ Superstar i Broadway Exclusive na festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie

W czwartek, 8 czerwca, rozpocznie się czwarta edycja festiwalu Dźwięki słów– Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych w Lublinie. W programie znajduje się aż 18 wydarzeń. Kulturalne Media  szczególnie polecają dwa z nich – Jesus Christ Superstar musical i Broadway Exclusive.

KONFERENCJA PRASOWA ZAPOWIADAJĄCA FESTIWAL DŹWIĘKI SŁÓW

23 maja w Centrum Kultury w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jakuba Wociala, Santiago Bello – twórców wydarzeń Broadway w Polsce oraz Dominiki Łakomskiej, aktorki. Jakub zaprezentował próbkę swoich umiejętności podczas tego spotkania, śpiewając fragment utworu Gethsemane: I Only Want to Say.

GWARANCJA MUZYCZNYCH WZRUSZEŃ

Organizatorzy zapowiadają Jesus Christ Superstar jako największe wydarzenie tegorocznej edycji festiwalu Dźwięki słów. Zaplanowano je na godzinę 19:00, dnia 8 czerwca, w Sali Operowej CSK.

Jesus Christ Superstar to jeden z największych musicali wszechczasów. Jego twórcami są Andrew Lloyd Webber i Tim Rice, którzy u progu lat 70-tych XX wieku stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.  1 października 1971 roku Jesus Christ Superstar zagościł na Broadwayu po raz pierwszy. Natomiast w 1972 roku odbyła się europejska prapremiera w Palace Theatre w Londynie. W Teatrze Rampa w Warszawie premiera musicalu odbyła się 18 marca 2016 roku. Po ogromnym sukcesie musical powrócił na deski teatru w marcu 2017 roku. Zagrano 21 spektakli, na które bilety wyprzedały się w błyskawicznym tempie.

UTALENTOWANA OBSADA

W roli tytułowej występuje Jakub Wocial, genialny wokalista, a równocześnie reżyser musicalu (razem z Santiago Bello). Zarówno krytycy, jak i publiczność są zgodni, że jest jednym z największych odkryć i nadziei polskiej sceny muzycznej. Jego wykonania przepełniają emocje, które dosłownie wbijają w fotel. W pozostałych rolach wystąpią: Sebastian Machalski jako Judasz, Natalia Piotrowska jako Maria Magdalena, Maciej Nerkowski jako Piłat, Daniel Zawadzki jako Herod, Paweł Tucholski (Kajfasz), Dominik Rybiałek (Szymon), Maciej Pawlak(Piotr), Agnieszka Fajlhauer (Annasz), Brygida Turowska (kapłanka) oraz Anna Kędroń, Wiktoria Jabłońska, Paulina Janczak, Dominika Łakomska, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Santiago Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś i Robert Tondera. Cała obsada jest wybitna, niesamowicie utalentowana. Ich kreacje tworzą przejmującą całość i zapadają w pamięć.

Siła tej inscenizacji to interpretacje wokalne, muzyka, kostiumy, choreografia, orkiestra oraz świetny przekład Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego. Choreografia Santiago Bello znakomicie wpisuje się w musical, nadając mu wyrazistość, energię, intensyfikując doznania. Widać, że bez jego pracy spektakl nie byłby pełny.

JESUS CHRIST SUPERSTAR GOTOWY NA PODBÓJ SCENY W LUBLINIE

Zapewniam, że intensywne przeżycia macie zagwarantowane. Ja byłam na Jesus Christ Superstar trzy razy i przed pojechaniem do Lublina by zobaczyć go po raz kolejny powstrzymuje mnie tylko wyjazd integracyjny z pracy. Dodatkowo bardzo chciałabym się przekonać, jak zabrzmi w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur, która już na zdjęciach wygląda spektakularnie. Wydaje się być wprost stworzona do zaprezentowania tak pięknego widowiska. Artyści podczas wczorajszej wizyty w Lublinie nie ukrywali, iż w tak komfortowych warunkach jakie daje im wspomniane miejsce, jeszcze nie grali. Jakub Wocial wyraził pewność, że piosenki wybrzmią tak pięknie, jak życzył sobie tego kompozytor.

PASJONUJĄCA PODRÓŻ POPRZEZ NAJLEPSZE MUSICALE I ŚWIATOWE HITY MUZYKI FILMOWEJ

Show BROADWAY EXCLUSIVE zaplanowano na dzień 10 czerwca, na godzinę 18:00, w Sali Widowiskowej Centrum Kultury. Tego wieczoru widzowie będą mieli przyjemność odbyć pasjonującą niezapomnianą podróż przez dwa stulecia musicalu. Złoży się na nią klasyka amerykańskiego teatru muzycznego (West Side Story, Les Miserables, Miss Saigon, Upiór w Operze, Jesus Christ Superstar), utwory z najnowszych spektakli, które już uzyskały status kultowych (Charlie i fabryka czekolady, Once, Love Never Dies) czy też światowe hity muzyki filmowej (Skyfall, Titanic, Frozen, Bodyguard). To oczywiście tylko niektóre tytuły spośród szykowanych do zaprezentowania na ponad dwugodzinnej gali. Także przygotujcie się na niespodzianki.

W Broadway Exclusive w sposób doskonały połączono muzykę i taniec. Choreografia Santiago Bello jest bardzo dynamiczna i zmysłowa. Pięknie komponuje się z wykonywanymi utworami, stając się ich integralną częścią. Za nowe aranżacje muzyczne odpowiada znakomity kompozytor – Jan Stokłosa.

W Centrum Kultury w Lublinie wystąpią soliści: Jakub Wocial, Natalia Piotrowska, Paulina Janczak, Basia Gąsienica-Giewont, Maciej Pawlak oraz tancerze: Santiago Bello, Ewelina Kruk, Patryk Gladyś i Natalia Kielan.

Miałam okazję podziwiać Broadway Exclusive już dwa razy i zapewniam, że były to magiczne wieczory, które z chęcią przeżyłabym jeszcze raz.

Wydarzenia Broadway w Polsce to pełna klasa i profesjonalizm, niezwykła dbałość o szczegóły. Fenomenalni artyści są gwarancją niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, więc polecam Wam serdecznie wybranie się na festiwal Dźwięki Słów w Lublinie, zarówno na Jesus Christ Superstar musical, jak i Broadway Exclusive.

BILETY

Ostatnie bilety są dostępne na stronie: https://www.tiketto.pl/ oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie: od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-19.00 oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem (tel.: 81 466 61 40, e-mail: kasa@ck.lublin.pl).

Oficjalna strona wydarzeń Broadway w Polsce: https://www.broadwaywpolsce.com/broadway-exclusive