“Dręczenie też jest rodzajem interakcji” – Cyber Cyrano [zapowiedź]

cyber cyrano
fot. Wojtek Szabelski

Nie ma Cię w internecie? Nie istniejesz. Takimi słowami rozpoczyna się opis spektaklu Cyber Cyrano w reżyserii Uli Kijak. Jest to opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, balansująca między światem wirtualnym a rzeczywistym. 

Spektakl Cyber Cyrano skupia się na trójce nastolatków. Podobnie jak większość dzisiejszej młodzieży prowadzą oni “podwójne życie”. Jedno skupia się na świecie realnym, a drugie rozgrywa się w Internecie. W końcu dla nikogo nie jest już chyba zaskoczeniem, że brak konta na popularnych serwisach społecznościowych często wywołuje bardzo mieszane uczucia, a taka osoba od razu zyskuje miano “podejrzanego”. Nic dziwnego, bowiem według raportu Digital Report 53% naszej populacji (4 miliardy) posiada dostęp do internetu. Korzystamy z niego między innymi na swoich smartfonach, o czym pisaliśmy przy okazji zapowiedzi spektaklu #ciemność. Wniosek z tego jeden. Rozwój wirtualnego życia wśród młodzieży jest nieunikniony.

Cyber Cyrano – brawurowe balansowanie

Jednak, jak łatwo się domyślić, choć takie życie ma wiele plusów, ma również minusy. Cyber Cyrano skupia się na jednych i drugich. Trójka bohaterów zmaga się w sieci z dokładnie tymi samymi problemami, co w rzeczywistości. Przyjaźnie, sprawy sercowe i nie tylko zostaną przedstawione na zupełnie innej płaszczyźnie. Jak możemy przeczytać na stronie teatru, spektakl brawurowo balansuje na granicy teatru i internetowego czatu, pokazując jak cienka granica istnieje między rzeczywistością realną a wirtualną.

Jeśli jednak wciąż nie czujecie się zachęceni, koniecznie obejrzyjcie zwiastun!

Kto? 

Reżyseria: Ula Kijak
Scenografia: Dominika Skaza
Muzyka: Marta Rumińska
Projekcje video: Emanuela Osowska

Gdzie i kiedy?

Teatr im. Williama Horzycy w Toruniu
Od 30 maja 2018r. / Scena na Zapleczu

Za ile?

Normalny: 30zł
Ulgowy: 22zł
Szkolny: 20zł

Bilety dostępne w kasie teatru.