Broadway w Polsce – zapowiedź: PARADE

Mam dla Was świetną wiadomość! Ogłoszono właśnie, że pod szyldem Broadway w Polsce  odbędzie się polska prapremiera musicalu PARADE.

Pomysłodawca i producent Broadway w Polsce to Jakub Wocial. Obecnie pod tą marką wystawiane jest show BROADWAY EXCLUSIVE, a planowane są kolejne ciekawie zapowiadające się produkcje – QUEEN TRIBUTE i TRIBUTE TO WHITNEY HOUSTON, o których już pisałam tutaj: https://kulturalnemedia.pl/teatr/broadway-w-polsce-zapowiedz-wydarzen.

MUSICAL PARADE

Kompozytorem musicalu PARADE jest Jason Robert Brown. Premiera spektaklu miała miejsce na Broadwayu w 1998 roku. Zdobył Tony Award (nagroda przyznawana corocznie twórcom teatralnym w Stanach Zjednoczonych) za najlepszy scenariusz i za najlepszą oryginalną kompozycję muzyczną (był nominowany w 9 kategoriach) oraz sześć Drama Desk Awards. Więcej o musicalu możecie dowiedzieć się ze strony: https://www.facebook.com/parademusical

POLSKA PRAPREMIERA

Jeśli chodzi o polską prapremierę PARADE, to póki co wiadomo tylko tyle, że jego produkcji podejmie się Jakub Wocial. Będzie to pierwszy w pełni produkowany przez niego musical. Patrząc na jego dotychczasowe dokonania, talent, pasję i przywiązywanie uwagi do szczegółów, jestem przekonana, iż sprosta temu wyzwaniu. Jak tylko ujawnione zostanie więcej informacji, to z pewnością się nimi z Wami podzielę. Jestem bardzo ciekawa tej produkcji, gdyż jest to przegenialny materiał. Uważam, że warto wyczekiwać polskiej prapremiery.

Polecamy Wam serdecznie oficjalną stronę Broadway w Polsce: https://www.broadwaywpolsce.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o