Bal dyniowy w Baju Pomorskim | Toruń [zapowiedź]

Bal dyniowy
Czy może być coś lepszego niż dobry spektakl i jeszcze lepsza zabawa po nim? Dla niektórych pewnie tak, ale jeśli chcemy zarazić nasze pociechy miłością do teatru już od najmłodszych lat, musimy się trochę natrudzić. Na szczęście teatr Baj Pomorski w Toruniu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich widzów. W tym roku zaprasza na Bal dyniowy, który odbędzie się po spektaklu Jaś i Małgosia.

Stara opowieść w nowej odsłonie! 

Podobno najbardziej uwielbiamy te piosenki, które już raz słyszeliśmy. Takimi słowami Baj rozpoczyna opis nadchodzącego wydarzenia. Nie ulega wątpliwości, że zarówno starsi, jak i młodsi odbiorcy, uwielbiają odkrywać pewne historie na nowo. I właśnie to będziemy mogli zobaczyć (i przeżyć) na deskach teatru. Opowieści braci Grimm towarzyszą nam na każdym kroku. Wychowują, edukują, bawią. Nawet dorośli mogą świetnie bawić się podczas takiej sztuki! Ograniczają nas tylko nastawienie i wyobraźnia!

Bal dyniowy dla najmłodszych. 

Baj Pomorski zaprasza na spektakl z musicalowym zacięciem. Ważną rolę będzie odgrywała nasza wyobraźnia, bez której nic nie może się wydarzyć.

Bajkopisarz wprowadzi Was do swojego domu. Tam przejrzymy jego bibliotekę. Razem stworzymy dynamiczną, kolorową opowieść… Na scenie stanie piernikowa chatka. Jaś i Małgosia staną zaś wobec pokus podsuwanych przez Babę Jagę i jej Kota.

Baśniowe wydarzenia nabiorą tempa i będą płynnie zmieniać się wraz z piosenkami. Edukacyjne wartości wprowadzi nauka na tematy ważne – jak rozumiemy pojęcia typu rodzina, tolerancja czy grzech. Na scenie zobaczymy nie tylko wspomnianych bohaterów, ale również Kopciuszka czy Czerwonego Kapturka.

A po spektaklu Baj Pomorski zaprasza na bal dyniowy! W programie wspólna zabawa i słodki poczęstunek. Przebrania mile widziane.

Kto? 

Reżyseria i scenariusz: Zbigniew Lisowski
Scenografia: Pavel Hubička
Muzyka: Piotr Klimek
Słowa piosenek: Wojciech Szelachowski
Choreografia: Jacek Gębura
Grafiki: Sylwester Siejna
Inspicjent: Bartosz Adamski
Obsada: Mariusz Wójtowicz, Grażyna Rutkowska-Kusa, Dominika Miękus, Krzysztof Parda, Andrzej Korkuz, Marta Parfieniuk-Białowicz, Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Edyta Soboczyńska, Krzysztof Zaremba

Gdzie i kiedy? 

Teatr Baj Pomorski w Toruniu 
4 listopada 2018/ 12:00

Za ile? 

Bilety w cenie 30 zł

Interesuje Was tematyka braci Grimm? Koniecznie musicie przeczytać ten artykuł, dotyczący oryginałów! 

Baśnie braci Grimm z lat 1812 i 1815 – czyli jak odrąbać rękę elfowi

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o