Autorski spektakl PSYCHOTEATRU – Rzeczy [zapoweidź]

PSYCHOTEATR_RZECZY_fot.Radek Wróbel

Widziałeś już autorski spektakl Rzeczy w Tetarze Polskim we Wrocławiu? Tak? Nic nie szkodzi! 1.03 i 2.03 zupełnie nowa odsłona. W rolę Wygodnego Pana wcieli się inny aktor.

W teatrach państwowych dublury są powszechne i przede wszystkim wymuszone przez okoliczności zewnętrzne, a nie, jak to się wielu wydaje, aby stymulować aktorską rywalizację. Wiadomo, że zawód aktora, to jeden z najbardziej wymagających zawodów. Nie tylko pod względem posiadania umiejętności, wrażliwości, precyzji czy wyczucia, ale również oddania i elastyczności pracy. Niektórzy aktorzy czekając na telefon, czekają na pracę. Pakują się i wyjeżdżają. Wszystko zależy od pragnień, ambicji i poświęcenia.

PSYCHOTEATR_RZECZY

Jednakże w PSYCHOTEATRZE, tak jak pisałam wcześniej, danej roli nie da się odwzorować, zagrać. Choćby przez fizjonomię człowieka. Tworzona przez nich sztuka ukazuje piękno i brzydotę ciała. Pobudza drzemiący w człowieku potencjał i przekłada go na ruch, głos i wszelką improwizację, z której powstaje postać. Może płaskim wyda się stwierdzenie, że każdy człowiek jest inny i ma inną energię, ale właśnie to jest fascynujące i twórcze. 

Także nie należy spodziewać się takiego samego Wygodnego Pana, gdy zagra go Sebastian Ryś – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Wrażliwy interpretator romantycznych bohaterów. Aktor znany między innymi z monogramu Zupa rybna w Odessie. Czy podczas piątkowego i sobotniego spektaklu Michał Szafrański – student matematyki stosowanej. W wolnych chwilach czytający Stanisławskiego, interesujący się fizyką kwantową i aktorstwem.

 

PSYCHOTEATR_RZECZY

Można stwierdzić, że piątkowy i sobotnie spektakl będzie następną premierą PSYCHOTEATRU, zapraszamy !

01.03, PIĄTEK, GODZINA: 19:00Scena na Świebodzkim
02.03, SOBOTA, GODZINA: 19:00Scena na Świebodzkim

Ceny biletów:

35 zł (norm.), 25 zł (ulg.)

Obsada

Wygodny Pan SEBASTIAN RYŚ/MICHAŁ SZAFRAŃSKI
Kobieta Uniwersalna ANGELIKA PYTEL
Oktawia ELŻBIETA GALANT
Adam Z. JAN KARDASIŃSKI
Zofia MAGDALENA MILECKA
Kobieta Drzwi MALWINA SZYMASZEK

Zoabcz więcej: Teatr Polski, PSYCHOTEATR.