Średniowieczna szkoła dla dzieci w Toruniu

Średniowieczna szkoła dla dzieci w Toruniu
Żródło: dybow-nieszawa.org.pl

Zamek Dybów w Toruniu ściąga do siebie każdego dnia turystów, którzy chcieliby zobaczyć tę niesamowitą budowlę. I chociaż większość pasjonatów odczuwa niesamowitą przyjemność z samego zwiedzania, młodsi podróżnicy nie zawsze podzielają zachwyt swoich opiekunów. Czy jest na to rada? Okazuje się, że tak! 

“Średniowieczna szkoła na zamku Dybów” – tak został nazwany ten niecodzienny, wakacyjny cykl zajęć dla najmłodszych (i trochę starszych).  W ofercie warsztatów możemy znaleźć zajęcia rzemieślnicze, rękodzielnicze oraz artystyczne. Taka średniowieczna szkoła dla dzieci, to wydarzenie, którego nie można przegapić.  Jak możemy przeczytać na stronie zamku, proponowane zajęcia to między innymi szkółka łucznicza, akademia fechtunku, warsztaty artystyczne (malarstwo, rysunek, modelarstwo, zajęcia z papierem) oraz warsztaty rzemiosł dawnych i rękodzieła tematycznie związane z epoką średniowiecza. 

Średniowieczna szkoła dla dzieci – uczy i bawi jednocześnie 

Już od jakiegoś czasu możemy zauważyć pewną tendencję – w każdym aspekcie życia młodego człowieka, staramy się podstępnie przemycić odrobinę edukacji, by nawet zwykła zabawa na podwórku czy na przerwie w szkole niosła za sobą pewne walory merytoryczne. Tak jest w i tym wypadku. Podczas tych wszystkich niesamowitych aktywności, młodzież będzie miała okazję jednocześnie chłonąć przydatną (np. w szkole) wiedzę historyczną. To bardzo istotne, by znać swoje dziedzictwo i historię własnego kraju. A czy jest lepsza forma nauki tych (podobno nudnych) rzeczy, jak nie poprzez zabawę? Trudno chyba będzie wskazać inny sposób, który w tak samo efektywny sposób nauczy młodego człowieka czegoś, co normalnie musiałby kuć z książek. Oprócz historii, dzieci otrzymają możliwość rozwinąć swoje zainteresowania kulturalne, a także odkryć w sobie talenty, o których wcześniej nawet nie myślały, że mogą mieć. To zdecydowanie wielka szansa, zwłaszcza iż zajęcia są BEZPŁATNE.

PLAN ZAJĘĆ – ŚREDNIOWIECZNA SZKOŁA DLA DZIECI 

30 lipca 2018 – KRAWIECTWO
13:00 – 15:30 – grupa młodsza do 10 lat
16:00 – 18:30 – grupa starsza do 18 lat

5 sierpnia – KULINARIA
13:00 – 15:30 – grupa starsza do 18 lat
16:00 – 18:30 – grupa młodsza do 10 lat

10 sierpnia – FILCOWANIE
13:00 – 15:30 – grupa młodsza do 10 lat
16:00 – 18:30 – grupa starsza do 18 lat

Uwaga! Na stronie organizatora widnieje informacja, że ilość miejsc jest ograniczona! Możliwe są wcześniejsze zapisy. W przypadku wolnych miejsc, istnieje możliwość zapisu na zamku przed zajęciami.

Więcej szczegółów i dane kontaktowe znajdziecie na stronie organizatora. Miłej zabawy!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o