Sny o byciu zjedzonym Wiktora Striboga w bytomskiej Kronice

Sny o byciu zjedzonym
Fot:Wydarzenie na Facebooku
Wiewiórkę Małgosia z Krainy Grzybów, obrazy z serii Berkelesz oraz wiele innych dzieł Wiktora Striboga ujrzeć będziecie mogli już zaniedługo w Bytomiu! A to wszystko w ramach wystawy Sny o byciu zjedzonym.

Wiktor Stribog (twórca między innymi popularnej Krainy Grzybów) już w tegoroczne wakacje po raz kolejny powróci na Śląsk z swoimi dziełami. Pracy artysty tym razem zobaczyć będziemy mogli w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika mieszczącym się na  bytomskim rynku. Wernisaż wystawy nastąpi 28 lipca bieżącego roku. Warto wspomnieć, że oprócz otwarcia wystawy odbędzie się wtedy także słuchowisko  prowadzone przez Mchy i Porosty.  Zakończenie wystawy planowane natomiast jest na 7 września. Wstęp bezpłatny.

Przykładowe dzieło Striboga z serii "Animals, except with human legs"
Fot: Facebook artysty
Sny o byciu zjedzonym –  co znajdziemy na wystawie?

Wystawa “Sny o byciu zjedzonym” zestawia projekt “Kraina Grzybów TV” z późniejszymi realizacjami, w których autor powraca do eksplorowania absurdu i stylistyki retro. Serie “Berkelesz”, “Gęgaloma” oraz “Animals, except with human legs” wyprowadzają logikę na manowce, jak gdyby była psem Zbigniewem. Niedomówienia, neologizmy oraz czarny humor grają tu z estetyką starych ogłoszeń reklamowych i komiksów. Wizualna przyjemność idzie w parze z psychicznym udręczeniem, w którym można zagubić się bez pamięci i być może nigdy już nie wrócić ze spaceru. Światy wyobrażone Striboga witają gości przyjaznym billboardem i autentyzmem jakości lo-fi. Zatrucia pokarmowe zdarzają się w nich rzadko, choć wiemy już, że pleśń nie wybiera.*

A jeśli osoba Wiktora  jest Wam kompletnie obca, to poniżej znaleźć możecie kilka jego flagowych dzieł

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

*materiał prasowy od organizatora wystawy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o