Queerowy Maj w Teatrze Barakah | S/he

Queerowy Maj
fot. Sylwia Łęcka

W ramach festiwalu Queerowy Maj w Teatrze Barakah odbędą się różne wydarzenia takie jak pokazy filmowe, a przede wszystkim wernisaż wystawy S/he autorstwa Sylwii Łęckiej, który będzie miał miejsce 17 maja o godz. 18.00.

Queerowy Maj, to znaczy?

Queerowy Maj to kilkudniowy festiwal, który od 2004 roku odbywa się cyklicznie w Krakowie. Jego punktem kulminacyjnym jest marsz manifestacyjny, gdzie przez ulice Krakowa przejdą ludzie biseksualni, transpłciowi, geje, lesbijki, a także ich rodziny czy przyjaciele manifestują swój protest przeciwko dyskryminacji, wykluczaniu ze społeczeństwa nie tylko ze względu na odmienną orientację płciową, lecz również pochodzenie czy wyznanie religijne. Tegoroczny festiwal będzie trwać od 17 do 27 maja. W ramach pozostałych dni można uczestniczyć w różnych debatach, spotkaniach, wykładach, a przede wszystkim pokazach filmowych czy wystawach.

S/he i nie tylko

17 maja o godzinie 18.00 w Teatrze Barakah w Krakowie odbędzie się wernisaż wystawy S/he, którą można oglądać do 27 maja.  Autorka Sylwia Łęcka przygotuje dla nas piętnaście prac, zobaczymy portrety kreacyjne oraz klasyczne, które poruszą temat pogranicza męskości i kobiecości.

 

Queerowy Maj
fot. Sylwia Łęcka

S/he to metamorfoza otwartego umysłu i nieokreśloność płciowa, która może budzić dyskomfort. Ale jest to też wolność psychofizyczna, artystyczna wyrazu, która daje ukojenie i radość życia. Wreszcie S/HE jest przekonaniem, że ludzie to olbrzymia różnorodność, której nie należy się bać. 

W ramach Queerowego Maja w Teatrze Barakah odbędą się również projekcje filmowe:

  • 17 maja o godz. 20:30 film Święty Jerzy Zabija Smoka reżyseria Srdjan Dragojević,
  • 27 maja o 18.00 Parada reżyseria Srdjan Dragojević.