Chinska Opera Yue nad Wisłą – zaproszenia rozdane

Opera Yue

Już za kilka dni widzowie z Polski będą mieli okazję doświadczyć odrobiny orientalnej sztuki prosto z Kraju Środka. W połowie stycznia, z okazji chińskiego Roku Świni odbędą się pokazy spektaklu Opery Yue. Artyści z prowincji Zhejiang przedstawią publiczności spektakl Pawilon Peonii. Wydarzenie odbędzie się dzięki Chińsko-Polskiej Fundacji Komunikacji i Rozwoju CPFCD oraz partnerstwie Fundacji Kręgi Sztuki, organizatora  Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Czym jest Opera Yue?

To jedna z najpopularniejszych form sceniczno-muzycznego wyrazu. Jej historia sięga początków ubiegłego stulecia. Powstała w mieście Shaoxing w prowincji Zhejiang (stąd inna nazwa gatunku: Shaoxing Opera). Opera Yue to jedna z najpopularniejszych chińskich form operowych.W Polsce widzowie obejrzą przedstawienie Pawilon Piwoni w wykonaniu grupy Zhejiang Youe Opera. Zespół powstał w 1952 roku i cieszy się sławą jednej z najpopularniejszych grup Opery Yue.

Pawilon Peonii

Czyli legendarna opowieść z czasów dynastii Ming  (1368–1644). Przedstawia historię miłości pomiędzy Du Liniang – córką wysoko postawionego urzędnika a uczonym Liu Mengmei. Uczucia Du były tak potężne, że ze z tęsknoty za Mengmei zachorowała i umarła. Ich miłość odrodziła się po tym, kiedy dziewczyna zjednoczyła się z ukochanym po swojej śmierci.

Jedyna taka okazja!

Widowisko zostanie zaprezentowane jedynie podczas trzech pokazów w Polsce: W Warszawie, Kielcach i Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Polsce tylko trzy razy: w Warszawie, w Kielcach oraz Krakowie. Nie często nadarza się okazja, aby obejrzeć tak wyjątkowy i egzotyczny spektakl chińskiej opery.

Harmonogram wydarzeń:

16 stycznia 2019 – Warszawa, Teatr Polski
18 stycznia 2019 20 stycznia 2019 – Kielce, Kielecki Teatr Tańca (w związku z żałobą narodową spektakl przeniesiony na nowy termin)
21 stycznia 2019 –  Kraków, Auditorium Maximum UJ

Wstęp wyłącznie na zaproszenia: więcej informacji w wydarzeniu facebookowym: https://www.facebook.com/events/2050841118284320/

Jak zdobyć zaproszenia?

Aby zdobyć zaproszenie na spektakl Pawilon Peonii należy wysłać maila na adres krzysztof.sadowski@kulturalnemedia.pl

W treści maila prosimy o wskazanie miasta, w których chcielibyście obejrzeć spektakl (spośród Warszawy i Krakowa). Mamy dla was dwa podwójne zaproszenia na występ Opery Yue w tych miastach. O przyznaniu wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń.

Ogłaszamy, że zaproszenia zostały już rozdane! Osoby, które zgłosiły się jako pierwsze otrzymały informację zwrotną

Organizatorzy: Chińsko-Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju CPFCD, Zhejiang Yue Opera

Partner: Fundacja Kręgi Sztuki

Kulturalne Media mają zaszczyt ogłosić, że objęły wydarzenie swoim patronatem medialnym!

Niedawno dobiegła końca trzecia edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach

Podsumowanie Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o