Klocuch – wystawa “Moje jest wygranko”

Jeden z najbardziej tajemniczych youtuberów w Polsce doczekał się poświęconej mu wystawy. Wydarzenie będzie inauguracją założonej przez Łukasza Radziszewskiego i Szymona Kaniewskiego Galerii Komputerprzy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie.

Swój pierwszy kanał – Klocuch12 – założył 11 listopada 2010. Ten z czasem został poddany hakerskiemu atakowi. Od sześciu lat Klocuch publikuje filmy na kanale KlocuchRecenzje. Publikuje głównie recenzje gier wideo, chociaż z czasem zaczął nagrywać treści o charakterze satyrycznym oraz publicystycznym. Przez te wszystkie lata jego tożsamość pozostaje nieznana.

Klocuch – wystawa Moje jest wygranko

Kuratorzy: Piotr Policht oraz Bartosz Zaskórski/Mchy i Porosty

Galeria Komputer (Łukasz Radziszewski Szymon Kaniewski)
ul. Ząbkowska 5, Warszawa
Otwarcie: 6 października 2018, godz. 17:00
Wystawa potrwa do grudnia 2018.
Wstęp wolny

Klocuch - wystawa "Moje jest wygranko"
Klocuch

Tak o youtuberze piszą organizatorzy wystawy:

Klocucha, na początku swojej aktywności prawdopodobnie około dwunastoletniego, odróżniało jednak od innych, równie młodych twórców wszystko. Nie inwestował w profesjonalne mikrofony, wykształcając własny język audiowizualnego lo-fi, włącznie z samymi grami nierzadko zrywającymi i uruchamianymi na najniższych detalach. Na dodatek z pirackich kopii, nierzadko wymagających długiego pobierania, co minus. Nie eksponował w rogu ekranu swojej twarzy, kryjąc się za przechodzącym wieczna mutację piskliwym głosem. Nigdy też nie grał zgodnie z intencjami twórców, więcej nawet – nierzadko nie wiedział, w co właściwie gra. (…) Klocuch to materializacja kolektywnego id ludzi wychowanych w latach 90. na grach wideo, zamknięta w tajemniczym ciele wiecznego dwunastolatka. Jedynego dwunastolatka, dodajmy, który już zasłużył na miano współczesnego klasyka.

Płodny twórca Klocuch – wystawa będzie okazją dla zaprezentowania nowej pracy artysty

Wystawa Moje jest wygranko będzie wydarzeniem inaugurującym działalność Galerii Komputer zalożonej przez Łukasza Radziszewskiego i Szymona Kaniewskiego przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie. Kuratorami są Bartosz Zaskórski i Piotr Policht. Na wernisażu ostanie zaprezentowana premierowa praca zatytułowana moje życie. Wystawie będzie towarzyszyć katalog z tekstami Jonasza Kazimierza Zańki, Gabrieli Korwin-Piotrowskiej, Aleksandry Goral i Janka Owczarka. Wstęp na wystawę jest wolny. Kulturalne Media mają zaszczyt ogłosić, że są patronem medialnym imprezy

Klocuch - wystawa "Moje jest wygranko"
Klocuch słynie z lakonicznych odpowiedzi na korespondencję

Klocuch to prawdziwy człowiek renesansu. Przeczytaj o jego nietuzinkowej działalności muzycznej.

Jest nowy kawałek Klocucha. Aezakmi parodią Tamagotchi TACONAFIDE

Termin wystawy przeniesiony!

W czwartkowy wieczór na stronie facebookowego wydarzenia pojawił się taki komunikat:

Drodzy.
Sprawy nabrały nieoczekiwanych kształtów.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy różne pogróżki. Oprócz tego co w Internecie, jeden z prowadzących galerię otrzymał telefon z groźbami. Są to rzeczy, z którymi umiemy sobie poradzić – mimo wszystko obawiamy się o Wasze bezpieczeństwo.

Przygotowując wystawę spodziewaliśmy się dużego zainteresowania. Do wczoraj każde kolejne tysiąc osób traktowaliśmy jako wyzwanie organizacyjne i cieszyliśmy się na 1 września. Groźby brzmią jednak poważnie i musimy być świadomi – zdarzają się ludzie nieżyczliwi. Podchodzimy do tej sprawy na chłodno. Jedyną rzeczą, o którą się teraz troszczymy jest Wasze bezpieczeństwo.

W świetle wydarzeń zdecydowaliśmy, że wystawę otwieramy 6 października – przenosimy ją o miesiąc. Ze względu na Wasze dotychczasowe zainteresowanie, potrwa dwa miesiące – będziemy przyjmować gości w każdym wolnym czasie.

Organizatorem wydarzenia jest Galeria Komputer – nie zaś kuratorzy. Piszcie więc do nas, odpowiemy na każde pytanie.

W sprawie zakupionych koszulek – napiszemy do każdego z Was wiadomość prywatną jutro rano.

Prosimy o kontakt osoby spoza Warszawy, które już mają i muszą zwrócić bilety. W miarę możliwości, chcielibyśmy Wam zadośćuczynić.

#muremzaklocuchem

 

 


Żródło: wydarzenie facebookowe organizatora

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o