Jak będzie wyglądać tegoroczna gitara Pol’and’Rock Festival?

gitara Pol'and'Rock
Jurek Owsiak i Szymon Chwalisz, gitara z 2017r. facebook.com/chwalisz.szymon/

Tak zwane gitary woodstockowe to już tradycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Każda inna, oryginalna i wyjątkowa. Tworzone po to, by pomagać. A jak będzie wyglądać pierwsza gitara Pol’and’Rock Festival? My już wiemy! 

Szymon Chwalisz, znany również pod pseudonimem artystycznym Nędzny Malarzyna, tworzy dla WOŚP od 2011 roku. Za pomocą aerografu i swojej niesamowitej wyobraźni potrafi wyczarować niepowtarzalne, gitarowe dzieła, które zasiliły konto WOŚP o sumy przekraczające 100 tyś. złotych. To właśnie on malował słynną gitarę dla Slasha. Rok 2018 można uznać więc za pewne wyzwanie. Przystanek Woodstock zmienił nazwę, co wywołało wiele kontrowersji wśród ludzi. Co za tym idzie, można uznać, że mają też pewne oczekiwania wobec tej edycji. Pierwsza wzmianka w social media na temat gitary Pol’and’Rock Festival 2018 utwierdza nas w przekonaniu, że to wiosło będzie świetne!

Jak będzie wyglądać gitara Pol'and'Rock Festival?
facebook.com/chwalisz.szymon/

Co będzie przedstawiać gitara Pol’and’Rock Festival?  

Dotychczas na gitarach woodstockowych mogliśmy podziwiać jedynie portery, głównie gwiazd występujących na festiwalu, które później składały na nich swoje autografy. W tym roku Szymon Chwalisz postanowił rozszerzyć ten pomysł o interpretacje obrazów najbardziej znanego Polskiego Malarza – Rafała Olbińskiego, jak możemy przeczytać na fanpage’u artysty.

Rafał Olbiński – malarz, grafik i twórca plakatu

Rafał Olbiński to zdecydowanie postać godna uwagi. Jest malarzem, grafikiem i twórcą plakatów a także jednym z przedstawicieli tzw. polskiej szkoły plakatu. Nagradzany w wielu konkursach, w tym również międzynarodowych. W 2012 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Na podstawie powyższych informacji można się łatwo domyślić, że ta gitara po prostu musi być dobra. Zresztą, co tu dużo mówić – poniżej znajdziecie zdjęcie opublikowane na Fanpage’u Szymona Chwalisza.

Jak będzie wyglądać tegoroczna gitara Pol'and'Rock Festival?
facebook.com/chwalisz.szymon/

Takie fotki prosto z warsztatu zdecydowanie tylko zaostrzają apetyt… A jeśli chcecie być na bieżąco, Szymon zapowiedział, że wkrótce zobaczymy więcej zdjęć. My czekamy z niecierpliwością! A Nędznemu Malarzynie życzymy przyjemnego malowania i więcej takich genialnych pomysłów!

Więcej o Pol’and’Rock Festival możecie przeczytać tutaj!

Zwycięzcy Złotego Bączka i Eliminacji do Pol’and’Rock Festival 2018

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o