Zapowiedziano Nintendo Switch Lite – będzie mniejsza i tańsza

Nintendo Switch Lite

Nintendo zapowiedziało nową wersję swojej konsoli. Nintendo Switch Lite będzie nieco mniejszy od swojego brata, a także nie pozwoli na granie w trybie dokowanym. Zmniejszeniu ulegnie jednak także cena.

Przecieki, które niedawno obiegły sieć okazały się być prawdziwe. Nadchodzi nowa wersja konsoli od Nintendo. Japoński wydawca zapowiedział Nintendo Switch Mini. W nieco ponad 6-ciominutowym materiale Yoshiaki Koizumi – producent wykonawczy – opowiada o nadchodzącym produkcie podając różne informacje związane z jego wykonaniem oraz specyfiką. Co więc czeka nas w nowej wersji urządzenia?

Przede wszystkim konsola ma być mniejsza od swojego poprzednika. Jej rozmiar zostanie zredukowany. Ekran zostanie zmniejszony z 6,2 do 5,5 cala. Dodatkowo joy cony przestaną być odczepiane, a zamiast tego konsola będzie miała wbudowane analogi, d-pad oraz przyciski akcji, bumpery i spusty. Wraz z opcją odczepianych kontrolerów znikną także wibracje oraz kamera. To jednak nie koniec “ubywania”. Nintendo Switch Lite zostanie także pozbawione możliwości pracy na panelu dokującym.

Jak się jednak za pewne domyślacie nie jest to zapowiedź konsoli w wariancie jedynie pozbawionym zalet poprzednika. Co więc otrzymamy w zamian? Przede wszystkim obniżoną cenę. Nintendo Switch Lite ma kosztować 199 zamiast 299 dolarów. Do tego zwiększony ma zostać czas pracy na jednym ładowaniu (aczkolwiek nieznacznie, bo jedynie o pół godziny w stosunku do oficjalnych informacji o Nintendo Switch). Według oficjalnej strony bateria ma wytrzymać do 6 godzin, a The Legend of Zelda: Breath Of The Wild wyładował konsolę w 4 godziny.

O pierwszych przeciekach o Nintendo Switch Mini pisaliśmy w niedawnym newsroomie

Urządzenie ma zadebiutować 20 września bieżącego roku. Dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych: szary, żółty i turkusowy. W materiale udostępniony został także pierwszy trailer Nintendo Switch Lite. Wpleciony jest on pomiędzy słowa producenta wykonawczego Wielkiego N.

I jak Wam się podoba nowa wersja japońskiej konsoli? Zamierzacie się w nią zaopatrzyć? Dajcie nam znać w komentarzach!

CD Projekt Red nie pracuje nad trzema grami w uniwersum Cyberpunk 2077

CD Projekt Red nie pracuje nad trzema grami w uniwersum Cyberpunk 2077

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o