Waglewski i Łęczycki. Koncert w Galicji – rozstrzygnięcie konkursu

0
351

Żydowskie Muzeum Galicja zaprasza na akustyczny koncert Wojciecha Waglewskiego (gitara, śpiew) i Bartosza Łęczyckiego (harmonijka ustna).

Koncert: Waglewski & Łęczycki

Wojciech Waglewski – założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Muzyk studyjny i producent wielu albumów. Współpracował z wybitnymi artystami jazzowymi. Grał w takich grupach jak Bemibem, Osjan, Morawski Waglewski Nowicki Hołdys. Za działalność kompozytorską i producencką, oraz łączenie różnych kultur za pośrednictwem muzyki otrzymał Paszport Polityki.

Bartosz Łęczycki – wzięty nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Według czytelników kwartalnika Twój Blues to najlepszy harmonijkarz w Polsce 2005 r. oraz 2006 r. Współpracował z elitą polskich twórców bluesowych i jazzowych: Jarosławem Śmietaną, Piotrem Baronem, Mateusz Pospieszalski, Marcin Masecki, Mariusz Bogdanowicz, Artur Lesicki, Jacek Niedziela, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski, Piotr Biskupski. Obecnie współpracuje z Fiszem i Emade. Za udział w projekcie Maleńczuk & Waglewski – Koledzy otrzymał platynową płytę.

Żydowskie Muzeum Galicja, Dajwór 18, Kraków

Wtorek, 2.10.2018, godz. 20.00

Bilety: 50 PLN (przedsprzedaż), 60 PLN w dniu koncertu

Konkurs! Zdobądź podwójną wejściówkę na koncert Waglewski i Łęczycki

Aby zdobyć bilety na koncert, należy wykonać dwa proste zadania:

  • Zapoznaj się z regulaminem konkursu (poniżej).
  • Odpowiedz na pytanie: jak zaczęła się twoja przygoda z polskim jazzem?

REGULAMIN
  1. Konkurs jest organizowany pod nazwą Waglewski & Łęczycki .
  2. Organizatorem konkursu jest portal Kulturalne Media.
  3. Konkurs trwa od 22.09 do 28.09.2018 roku (do godziny 23:59).
  4. Uczestnikiem konkursu może być każdy internauta, który w czasie trwania konkursu wyśle odpowiedź na adres mailowy krzysztof.sadowski@kulturalnemedia.pl, w tytule Waglewski & Łęczycki – konkurs
  5. Nagrodą w konkursie jest podwójne zaproszenie na koncert Waglewski & Łęczycki w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, 02.10.2018 r.
  6. Zdobywcą nagrody w konkursie będzie dwie osoba , której odpowiedź uznamy za najciekawszą.
  7. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony na naszej stronie w dniu 29.09.2018 roku o godzinie 08:00. O wyniku konkursu poinformujemy też na facebookowych fanpage’ach i skontaktujemy się ze zwycięzcą drogą mailową.
  8. Biorąc udział w konkursie internauta wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych (Imię, Nazwisko oraz adres mailowy) w celu przekazania mu nagrody.

Szukasz więcej informacji ze świata kultury i sztuki? Obserwuj fanpage Kulturalnych Mediów!

Rozwiązanie konkursu

Zanim ogłosimy laureata konkursu, musimy przyznać, że rywalizacja o bilety była naprawdę wyrównana i na wysokim poziomie. Podwójne zaproszenie na koncert Waglewski & Łęczycki zdobywa pan Włodzimierz, którego historię prezentujemy poniżej:

Moja przygoda z jazzem zaczęła się od inspiracji nauczyciela od muzyki. Tak, kiedyś to byli nauczyciele, którzy mogli zarazić swoją pasją, podzielić się z nią z innymi, pomóc pasję rozwijać. Uczęszczałem do szkoły podstawowej w małym mieście, Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzieś około 1988 roku moim nauczycielem od muzyki został Andrzej Chochół.

Pan Andrzej, gitarzysta wraz z zespołem Stan d’Art w roku 1985 zdobył I nagrodę na Festiwalu Krzysztofa Komedy w Warszawie, a w 1986 roku Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Nowoczesnego „Jazz nad Odrą”. W skład grupy wchodzili Darek Galon, Włodek Kiniorski, Marian Zych i Leszek Dziarka.

Prócz standardowych lekcji muzyki Pan Andrzej puszczał nam sporo jazzu: Miles Davis, Komeda, Ptaszyn, Walk Away, Śmietana.
Potem Andrzej założył zespół szkolny, którego członkowie pochodzili ze szkoły, w której uczył Trouble Makers, on grał na gitarze, był kolega, który grał na klawiszach, drugi na trąbce, Motyl na perkusji.

Naszym ulubieńcem w tym czasie był gitarzysta amerykański Mike Stern. Jako nastolatek pojechałem wtedy na pierwszy koncert Mike’a Sterna w Gdyni, to był chyba 1988 rok.
A potem poszło z górki, pierwsze płyty CD z jazzem w kosmicznych cenach (równowartość 80 lub 100 zł), koncerty.

W 1992 rozpocząłem studia w Mekkce jazzu w tyamtych czasach Krakowie – koncery w piwnicach krakowskich, Jazz Juniors, koncerty jazzowe w Żaczku i Rotundzie.
I tak mi zostało do dziś. Dziś sobie grywam na trąbce.

[wpdevart_like_box profile_id=”KulturalneMedia” connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments