Strona główna Film Ukryta gra – nowy polski film z hollywoodzką obsadą

Ukryta gra – nowy polski film z hollywoodzką obsadą

Ukryta gra
fot. Krzysztof Wiktor, Watchout Studio

Nowa polska produkcja – Ukryta gra – skupiać będzie w sobie tematykę szpiegowską. Według reżysera, Łukasza Kośmickiego, to trzymający w napięciu thriller. Czy widzowie również będą tak zafascynowani tym filmem?

Co powinniśmy wiedzieć?

Trzy najważniejsze aspekty filmu: szpiedzy, zimna wojna i wyścig mocarstw produkcji Watchout Studio. W filmie zauważymy gwiazdorską obsadę – Bill Pullman (Dzień niepodległości, Zagubiona autostrada), Robert Więckiewicz (Pod mocnym aniołem, W ciemności), Lotte Verbeek (Nic osobistego, Outlander, Rodzina Borgió), James Bloor (Dunkierka), Aleksiej Sieriebriakow (Lewiatan, Ładunek 200) i Corey Johnson (Kapitan Phillips, Ultimatum Bourne’a).

Fabuła

Akcja filmu toczy się w latach 60., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bill Pullman wciela się w rolę Joshuy Mansky’ego, genialnego matematyka, który u szczytu kryzysu  zostaje porwany przez amerykańskie tajne służby. Boryka się z problemem alkoholowym. Na dodatek wystąpić w rozgrywce szachowej przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju, lecz czy aby na pewno chodzi tylko o zwykły turniej? Co tak naprawdę kryje się za spotkaniem?

Od strony aktorskiej

Bardzo cieszę się, że miałem okazję przyjechać i poznać Warszawę. Kiedy kręci się film  w danym mieście, poznaje się je od zupełnie innej strony. Odwiedza się najbardziej wyjątkowe plenery, kręci się w miejscach, których nie widzieli nawet mieszkający tutaj całe życie warszawiacy. Byliśmy w niedostępnych na co dzień pomieszczeniach Pałacu Kultury i Nauki, widzieliśmy go w innym oświetleniu. Miałem naprawdę wiele szczęścia.

– podkreśla Bill Pullman.

Ten film jest wypadkową kilku elementów, które fascynowały nas z Marcelem Sawickim, współautorem scenariusza. Czyli postać głównego bohatera, która przechodzi radykalną przemianę pod silną presją okoliczności, w niesamowitym miejscu i fascynujących czasach – w Pałacu Kultury i Nauki na początku lat 60.

– mówi Łukasz Kośmicki

Pałac Kultury i Nauki

Film powstał przy współpracy z nagradzanymi twórcami. Atmosfera lat 60. jest zapewniona dzięki świetnej scenografii Allana Starskiego. Szpiegowski klimat oddają zdjęcia Pawła Edelmana. Pałac Kultury i Nauki odgrywa jedną z kluczowych ról w filmie. W scenografii Allana Starskiego oraz w obiektywie Pawła Edelmana budynek ten staje się jednocześnie symbolem epoki oraz niemym świadkiem wydarzeń filmowych.

Ukryta gra zawalczy o Złote Lwy w Konkursie Głównym na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film trafi na ekrany polskich kin 8 listopada, a już dziś można zobaczyć oficjalny plakat zapowiadający premierę filmu.

Ukryta gra - plakat
fot. materiały prasowe

Polacy w zagranicznych produkcjach