Tydzień obfitości – Moonlighter i This War of Mine za darmo w EGS

This War of Mine i Moonlighter

Na Epic Games Store zawitały kolejne gry, które użytkownicy mogą przygarnąć za darmo. W tym tygodniu są nimi Moonlighter i This War of Mine.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Tym razem jednak nie będzie to tylko jedna, a aż dwie produkcje. Są nimi This War of Mine i Moonlighter. Za wydanie obydwu produkcji odpowiada polskie 11 bit studios.

Pierwsza z nich to wielokrotnie nagradzany symulator przetrwania podczas wojny. Rozgrywka ukazana jest z perspektywy bocznej, a gracz ma do dyspozycji kilku ocalałych z wylosowanych wcześniej z puli postaci. Bohaterowie muszą przeżyć jak najdłużej wykonując najprostsze czynności zapewniające im przetrwanie – gotowanie, pozyskiwanie wody, czy naprawa skonstruowanych urządzeń. This War of Mine pełna jest mikrodecyzji, które zadecydują o tym czy naszym podopiecznym uda się przeżyć wojnę. Produkcja opowiada ponurą historię i jest komentarzem antywojennym.

Druga gra – Moonlighter – to atrakcyjny wizualnie pixelartowy rouge lite, który odpowiada na pytanie, co by było gdybyśmy cały złom z przetrząsanych jaskiń sprzedawali nie innym sprzedawcom a przeznaczali na pułki własnego sklepu. W grze poza zwykłym przetrząsaniem generowanych proceduralnie lochów istnieje mechanika sprzedawania sprzętu na pułkach sklepowych po ustaleniu ceny. Marzeniem naszego sklepikarza jest zostanie bohaterem. Ciekawe ile Panów i Pań z okolicznych Żabek marzy o czymś podobnym?

Obydwa tytuły możecie przypisać do swojego konta od 26 lipca do 2 sierpnia. Aby je zdobyć musicie tylko zalogować się na swoim koncie Epic Games Store, odnaleźć ich profile w sklepie (dla ułatwienia – Moonlighter, This War of Mine) i kliknąć “za darmo” a następnie sfinalizować “zakup”. Produkcja zostanie w Waszej bibliotece na stałe.

A co za tydzień?

Bogata oferta tego tygodnia nie oznacza jednak, że za tydzień nie doczekamy się kolejnych większych gier na swoim dysku. Mało tego! Po raz kolejny będą to dwie nie byle jakie gry. Od 2 do 9 sierpnia do swojego konta będziemy mogli przypisać Alana Wake’a For Honor.

Pierwsza z gier to stworzony przez studio Remedy Entertainment survival horror wydany w 2010 roku na konsolach Xbox 360 a dwa lata później także na komputerach osobistych. Opowiada on historię tytułowego Alana Wake’a – pisarza, który w poszukiwaniu weny przyjeżdża do miasteczka na amerykańskiej prowincji. Jednak już po kilku chwilach okazuje się, że miasteczko nie jest takim jakie się wydaje – opanowuje je tajemnicza siła reprezentowana mrokiem, a nasz bohater wyposażony w główną broń – światło – przemierza kolejne lokacje odkrywając, że toczące się wydarzenia są wyciągnięte z kartek powieści podpisanej jego nazwiskiem. On sam jednak nie pamięta, by kiedykolwiek ją pisał.

This War of Mine i Moonlighter

Kolejna produkcja – For Honor – to hack and slash stworzony i wydany przez Ubisoft. Gra zadebiutowała w 2017 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Pozwala ona wcielać się graczowi w nietypowe połączenie bohaterów, albowiem spaja w jednym uniwersów wikingów, samurajów i rycerzy. Choć For Honor posiada kampanię single player to głównym jej daniem są potyczki pomiędzy graczami. Przygotowany na potrzeby gry system walki wymaga bardzo dokładnego sterowania postacią, unikania ataków i wyprowadzania własnych w odpowiednim momencie. Jest to walka oparta w pełni na animacjach, wyczuciu i znajomości hitboxów.

I tak właśnie przedstawia się oferta darmowych gier Epic Games Store na ten tydzień. Jesteście zainteresowani takimi produkcjami? Przypiszecie je do swojego konta? Dajcie nam znać w komentarzach!

Gry, w które zagracie ze znajomymi. Humble Hooked on Multiplayer Bundle 2019

Gry, w które zagracie ze znajomymi. Humble Hooked on Multiplayer Bundle 2019