Smutek i wyzwanie. Inside i Celeste za darmo w Epic Games Store

Inside

Na Epic Games Store zawitały kolejne gry, które użytkownicy mogą przygarnąć za darmo do swojej biblioteki. W tym tygodniu są nimi Celeste i Inside.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Tym razem po raz kolejny wyłapujemy dwie produkcje, a są nimi Celeste i Inside. Gry dostępne będą za darmo od 29 sierpnia do 5 września. Aby je zdobyć musicie tylko wejść na stronę produkcji i dokonać ich przypisania do swojej biblioteki (dla ułatwinia: Celeste, Inside) postępując za instrukcjami sklepu. Produkcja zostanie z Wami na stałe.

Pierwsza z produkcji to niezależna gra platformowa pixelartowa stworzona i wydana przez Matt Makes Games. Gracz Celeste wciela się w niej w postać rudowłosej dziewczyny, której zadaniem jest wspiąć się na wielką górę. Po drodze będzie miała do wykonania masę zadań środowiskowych. Za każdym razem gracz musi pokonać określoną planszę wykazując się zręcznością i pomysłowością w pokonywaniu trudności. Można uczepiać się ścianek, wykonywać skok z wyrzutem, a plansze pokonują różne obiekty oraz występują na niej różne podłoża.

Druga produkcja to niezależna gra stworzona i wydana przez twórców popularnego Limbo – PlayDead. Po raz kolejny wcielamy się w niej w małego chłopca, który przemierza nieprzyjazne szarobure lokacje uciekając przed zagrożeniami. Paleta kolorów Inside została nieco rozbudowana w stosunku do poprzedniczki, ale nadal prezentuje się ubogo i mrocznie. Pod kątem rozgrywki mamy tutaj kolejny raz platformówkę z elementami gry logicznej i zagadkami opartymi na silniku fizycznym.

A co za tydzień?

Za tydzień też możemy spodziewać się dwóch gier i również będą to produkcje niezależne. Od 5 września do naszych kont Epic Games Store będzie możliwe przypisanie gry artystycznej Abzu oraz dzieła twórcy Super Meat Boya i twórcy Closure – The End is Night.

Inside

Jak Wam się podoba oferta z tego tygodnia? Zamierzacie dodać do swoich kont którąś z gier? Czy przekonały Was one do ściągnięcia lub odpalenia Epic Games Store? Dajcie nam znać w komnetarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here