Skepta w Polsce! | Warszawa 23.10, Kraków 24.10

Skepta w Polsce

Po fenomenalnym występie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2019 Skepta wraca do Polski. Brytyjczyk zaprezentuje materiał z nowej płyty – Ignorance Is Bliss.

Skepta w Polsce

Skepta (Joseph Junior Adenuga) to czołowa postać grime’u, gatunku powstałego w jego rodzinnym mieście – Londynie. Angielscy raperzy ze stolicy tworzą utwory na “połamanych” bitach (140 bpm). Co więcej, można powiedzieć śmiało, że grime jest londyńską odmianą hip-hopu, którego klasyczna forma właściwie jest tam nieobecna. Oprócz charakterystycznej formy podkładów muzycznych dużą wagę przykłada się do małej ilości wulgaryzmów. Naprawdę rzadko spotyka się nawiązania do przemocy czy seksu.

Skepta, Warszawa – 23.10.2019
Doors: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Progresja

Skepta, Kraków – 24.10.2019
Doors: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Klub Studio

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

Bilety

Bilety są dostępne na followthestep.com, a także w bileteriach: Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl, ebilet.pl, GoOut, Going. i Ticketmaster Polska oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, MediaMarkt Polska.

Skepta zadebiutował w 2004 roku i obecnie jest jedną z najważniejszych postaci brytyjskiej i europejskiej sceny muzycznej. Zdobył nagrodę Mercury i został nominowany do BRIT Awards. Swoją karierę rozpoczynał jako DJ w londyńskich klubach i przez wielu uważany jest za prekursora grime’u. Co więcej, Adenuga samodzielnie produkuje bity, a jego ostatnie dwa albumy są traktowane jako ostateczne odwrócenie się od komercyjnego rapu i powrót do grime’owych korzeni. Ignorance Is Bliss jest wypełnionymi dynamicznymi numerami, które porywają od pierwszych dźwięków.

Skepta na żywo

W czerwcu miałem okazję wybrać się na koncert Skepty na tegorocznym festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2019. Znałem wcześniejszą twórczość rapera, a krążek Ignorance Is Bliss był niecały miesiąc po premierze. Byłem dość sceptycznie nastawiony z uwagi na to, że artysta występuje z DJ’em – liczyłem na live band. Na szczęście charyzma i wielka osobowość sceniczna Skepty porwała mnie od pierwszych dźwięków. Ponadto tłuste, niesamowite bity na żywo brzmiały nieziemsko, a sam raper zachwycał dykcją i świetnym kontaktem z publiką. Warto wspomnieć o tym, że obok legendarnego Kraftwerk czy GusGus był to jeden z najlepszych koncertów festiwalowych. Warto zobaczyć, usłyszeć i po prostu przeżyć koncert Anglika. Najbliższa okazja już w warszawskiej Progresji  (23.10) i krakowskiej Hali TS Wisła (24.10).

Zobaczcie także fotorelację z festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2019:

Brutalna elegancja – Tauron Nowa Muzyka 2019 [fotorelacja]