Następca The Legend of Zelda: Breath of the Wild zapowiedziany!

sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Podczas Nintendo Direct na E3 2019 zapowiedziano sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Przedstawiony został pierwszy trailer.

Nintendo kolejny rok z rzędu wybija się z formuły klasycznej konferencji na E3 i zamiast serwować graczom długie wystąpienia na wielkiej sali organizuje pokaz trailerów i gotowych materiałów promocyjnych dotyczących swoich nadchodzących gier. W tym roku doczekaliśmy się m.in. zapowiedzi DLC Banjoo Kazooie do Super Smash Bross Ultimate, portu Wiedźmina 3 na konsolę Nintendo Switch czy w końcu tematu dzisiejszego artykułu – kontynuacji hitu z 2017 – The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Zapowiedź gry na targach była wyjątkowo uboga, ponieważ nie został zaprezentowany żaden gameplay, fragment rozgrywki, data premiery, platformy czy chociażby tytuł gry. Sam trailer był jednak wyjątkowo enigmatyczny i utrzymany w niepokojący mrocznym tonie. Przedstawiał on Linka i Zeldę podróżujących po podziemiach w towarzystwie obleczonego w ciężkie pakunki rogatego zwierza. Motywem muzycznym materiału był niepokojący ambient, a chwilę po pierwszych sekundach trailera (czy może raczej teasera) materiał przejęły rwane ujęcia różnych scen obrazujących schwytanie i przetrzymywanie nieumarłego, który pod koniec zapowiedzi się wybudza. Po chwili ciemności na ekranie ukazuje się tylko napis “sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest obecnie w produkcji“. Nie wiemy więc nic, nie znamy także czy gra będzie tylko na Nintendo Switch, czy może podobnie jak poprzednik trafi także na Wii U.

Co Wy na to? Będziecie czekać na nowe wydanie przygód Linka? Pasuje Wam mroczniejszy ton materiału zapowiadającego? Dajcie nam znać w komentarzach!

Cyberpunk 2077 bestsellerem na Steamie

Cyberpunk 2077 bestsellerem na Steamie