Na Epic Games Store zawitały kolejne darmowe gry. W tym tygodniu dostaniemy  dynamicznego cyberpunkowego Ruinera i postapokaliptycznego rougelike’a Nuclear Throne.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Kolejny raz Epic Games Store oddaje w nasze ręce dwie produkcje. Są nimi Ruiner i Nuclear Throne. Aby zdobyć te gry musicie tylko wejść na stronę produktu i dokonać jego przypisania do swojej biblioteki (dla ułatwienia: Ruiner, Nuclear Throne) postępując za instrukcjami sklepu. Produkcje zostanie z Wami na stałe. Gry dostępne są za darmo od 7 do 14 listopada.

Pierwszą z gier jest Ruiner polskiego studia Reikon Games. Grę obszernie zrecenzowaliśmy w tym artykule, dlatego tutaj tylko pokrótce. To szybki, pompujący adrenalinę two-stick shooter w którym sterujemy bezimienną postacią w zagadkowym hełmie wyświetlającym jedynie napisy w stylu “zabić bossa” “nie masz się gdzie schować”. Dławiąca elektroniczna muzyka, brutalność i zręcznościowa walka czynią z Ruinera pełną dynamiki bezkompromisową grę akcji.

SOMA i Costume Quest

Kolejną z gier jest Nuclear Throne. Jest to rouge-like z krwi i kości toczący się w postapokaliptycznym świecie. Zadaniem gracza jest dotrzeć jedną z dostępnych postaci do tytułowego nuklearnego tronu, który pomoże bohaterowi uratować jego uciskany przez bandytów i zagrożenia pustkowi lud. Produkcja wyróżnia się wyjątkowo kolorową kreską i bardzo małymi etapami, pomiędzy którymi bohater się przemieszcza po wyeksterminowaniu wszystkich przeciwników.

A co za tydzień?

Z kolei od 14 listopada w nasze łapki – czy raczej biblioteki – trafi The Messenger. Gra ta to hołd złożony 16-bitowym platformówkom, za którymi tęsknie wygląda wielu graczy (popularność Shovel Knighta czy Owlboya tylko to potwierdza). W produkcji wcielamy się w ninję, którego zadaniem jest dostarczyć bardzo ważną wiadomość. W tym celu przemierzy wiele lokacji wspierając się walką i pokonywaniem sekcji platformowych. Gra zawiera także liczne elementy metroidvanii. Fani klasyków będą zadowoleni.

I tak właśnie przedstawiają się gry na ten i kolejny tydzień. Planujecie dodać je do swojej biblioteki? Dajcie znać w komentarzach!

Oceń je wszystkie, czyli 12 najlepszych gier z serii Pokemon

Oceń je wszystkie, czyli 12 najlepszych gier z serii Pokemon