Rąbanie i siekanie – Darmowy Torchlight w Epic Games Store

Torchlight

Na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a zawitała kolejna gra, którą użytkownicy mogą przygarnąć za darmo. W tym tygodniu jest nią Torchlight – hack and slash czerpiący garściami z klasyka gatunku.

Informujemy o kolejnej darmowej grze w Epic Games Store. Torchlight to hack and slash stworzony przez byłych programistów Diablo 2. Produkcja opowiada o wiosce, którą nawiedzają tajemnicze istoty wylewające się setkami z jaskiń w których trwa wydobycie kryształów. Bohater gracza musi się z nimi rozprawić.

Do wyboru mamy trójkę bohaterów: wojownika używającego w walce swojej siły i duchowego patrona, strzelca korzystającego z arsenału broni dystansowej oraz żarodzieja, czyli technologicznie usprawnionego maga ciskającego we wrogów prądem, laserami i wspomaganego robotami. Gatunkowo Torchlight podąża za swoim pierwowzorem pozwalając na wiele godzin sieczenia i rąbania tysięcy przeciwników oraz zbierania setek przedmiotów. Więcej o grze przeczytacie w naszej recenzji.

Torchlight zadebiutował 27 października 2009 roku na komputerach osobistych. Dwa lata później pojawił się także na konsolach Xbox 360. Za jego produkcję odpowiada Runic Games, zaś za wydanie JoWood Entertainment. Gra została dobrze oceniona zarówno przez krytyków (83/100 punktów na Metacriticu) jak i graczy (8.0/10 punktów na Metacriticu).

Gra będzie dostępna do pobrania do 18 lipca. Aby ją zdobyć musicie tylko wejść na stronę gry w sklepie i kliknąć “za darmo”, a następnie postępować zgodnie z poleceniami. Gra raz przypisana zostanie w Waszej bibliotece na stałe.

A co za tydzień?

Przy okazji poznaliśmy także jaka gra trafi do graczy w przyszłym tygodniu. Będzie to Limbo – depresyjna gra platformowa opowiadająca o losach małego chłopca. Produkcja pozbawiona jest typowej narracji. Zwyczajnie wcielamy się w postać szarego małego bohatera, który bez zamienienia choćby słowa przechodzi kolejne poziomy mrocznej krainy, w której wszystko stanowi dla niego zagrożenie.

Torchlight

Limbo gracz nie może walczyć z przeciwnościami. Jedyną drogą są ucieczka, ukrywanie się oraz odpowiednio szybkie przemieszczanie się po elementach platformowach. Produkcja zawiera także liczne pomniejsze łamigłówki polegające na prostej fizyce obiektów.

Jak Wam się podoba darmowy Torchlight? Planujecie spróbować swoich sił w przedzieraniu się przez kolejne poziomy kopalni pełnej zła? Dajcie nam znać w komentarzach!

Zapowiedziano Nintendo Switch Lite – będzie mniejsza i tańsza

Zapowiedziano Nintendo Switch Lite – będzie mniejsza i tańsza