Katarzyna Nosowska na Nokta Festival 2020! [zmiana daty]

Nosowska na Nokta Festival

Uwaga, z uwagi na epidemię koronawirusa organizatorzy Nokta Festival podjęli decyzję o przesunięciu festiwalu na 2021 r. Więcej informacji wkrótce.

Drodzy Noktowicze! Co się odwlecze, to nie uciecze!Rozważaliśmy wiele scenariuszy “ratowania” tegorocznego festiwalu…

Publiée par Nokta Festival sur Vendredi 3 avril 2020

Nokta Festival wrócił z nowymi ogłoszeniami.  W opolskim amfiteatrze wystąpi Katarzyna Nosowska!

Katarzyna Nosowska to jedna z liderek i niekwestionowanych ikon polskiej sceny muzycznej. Artystka święciła triumfy z zespołem Hey, z którym zagrała ostatnią trasę koncertową – Fayrant Tour. Z powodzeniem także prowadzi solową karierę – od niedawna w nowej odsłonie! 12 października 2018 roku wokalistka wydała album Basta. Za produkcję muzyki odpowiadał Michał FOX Król. Nosowska słynie raczej z rockowego oblicza – na tym LP dominuje elektronika i żywe bity. Był to niemały szok dla fanów, ale zarówno miłośnicy wokalistki jak i krytycy bardzo pozytywnie przyjęli nowy krążek. Basta to zbiór bardzo osobistych, szczególnie w warstwie tekstowej, utworów. Opolski koncert artystki w ramach festiwalu już w czerwcu!

Nosowska na Nokta Festival

Występ Katarzyny Nosowskiej na Nokta Festival 2020 jest zaplanowany na 20 czerwca w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki (amfiteatr).

Nokta Festival 2020 odbędzie się w dniach 20-28.06.2020 r.  w Opolu

Nokta Festival od pierwszej edycji imprezy nie posiada jako takiej stałej formuły. organizatorzy stawiają przede wszystkim na otwartość. Oznacza to, że festiwal łączy w sobie wszelkie formy sztuki czy muzyki. Artyści na festiwalu współpracują, rozmawiają, nierzadko tworzą się tam długofalowe projekty. Nokta ma być wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla widza jak i dla artysty. Nowe trendy muzyczne i wizualne są tam prezentowane (do 2019 roku w przestrzeni Teatru im. Jana Kochanowskiego). Jest także tu miejsce na technologię, rozrywkę klubową czy kulturę wysoką. Przedsmakiem czerwcowej imprezy będzie Before, na którym wystąpi zespół Łąki Łan. Warszawski zespół niedawno wydał nową płytę pt. Raut i do Opola przyjedzie, by porwać publiczność w funkowy wir  muzycznych uniesień. Czego spodziewać się po samym festiwalu? Będzie to impreza, na której zaprezentują się artyści specjalizujący się w przeróżnych gatunkach muzycznych. Ponadto VJe i organizatorzy zadbają o oprawę wizualną, która jest nieodłączną częścią Nokty. Już niedługo pojawią się kolejne ogłoszenia artystów i eventów towarzyszących.

Nosowska na Nokta Festival