Neon Haze za nami! [fotorelacja]

Neon Haze - Kraków
fot. Justyna Rogalska

W krakowskim Zaścianku w ramach Neon Haze wystąpili: FAVORIT89, NIGHTRUN87 i Octopussy.

Neon Haze to wyjątkowa impreza łącząca różne światy muzyczne, gdzie oprócz oryginalnie wykonywanych utworów, muzycy poszczególnych składów wymieniali się na scenie i prezentowali nowe aranżacje. Klimaty 80’s przeplatały się z brzmieniami takich gatunków jak: rock’n’roll, blues, funk czy stoner, aby przejść do klubowych klimatów XXI wieku. Trasa Neon Haze objęła sześć miast – w tym Kraków, Wrocław czy Gdańsk. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z krakowskiego Klubu Zaścianek.

FAVORIT89

FAVORIT89 to polski artysta, który porusza się głównie w gatunku synthwave. Na jesieni można było go spotkać między innymi na trasie Cyberpunch,  gdzie w największych miastach Polski rozgrzewał publikę niesamowitymi występami na żywo wraz z gitarzystą.  Pojawił się m.in. w Wyjściu Awaryjnym w Opolu, gdzie współpracował z VJami Nokta Festival. Artysta w maju udostępnił w sieci swój najnowszy album – Unity.

Płyta UNITY jest dostępna na YouTube (dzięki uprzejmości Synthwave Polska), Spotify i Bandcampie, gdzie można również zaopatrzyć się w fizyczną kopię.

NIGHTRUN87

NIGHTRUN87 – (Neo 80’s / Synthwave/ Synthpop) to solowy projekt amerykańsko-brytyjskiego wokalisty, muzyka, producenta i kompozytora Williama Malcolma, który na co dzień tworzy w Polsce. Do tej pory wydał pięć albumów studyjnych – NIGHTRUN (LP 2015) nakładem  Future City Records (USA), STARSHIPS (LP 2016), VIDEO GIRL (EP 2016), THE DESTROYERS ARE COMING (LP 2018). Wszystkie krążki są dostępne na Bandcampie, Spotify, iTunes i Amazonie. W 2016 roku NIGHTRUN87 otrzymał nagrodę za najlepszy teledysk na festiwalu DOKI. W 2017 i 2018 roku artysta występował z takimi artystami jak: Perturbator (France), Drab Majesty, Agressiva 69 (Poland), Dance With The Dead and Danielem Deluxe (Denmark). Co więcej, październiku 2018 roku William udostępnił oficjalny soundtrack do NIGHTWOLF: Survive the Megadome. Gra dostępna jest na platformie Steam.

Octopussy

Octopussy to zespół z Trójmiasta, który w swej muzyce łączy stoner rocka, southern rocka czy bluesa. W marcu 2019 roku formacja wypuściła swój najnowszy mini-album, Octopussy EP. Posłuchajcie!