Metro 2033 Redux i Everything od dziś dostępne za darmo w Epic Games Store

Metro 2033 Redux

Na Epic Games Store zawitały kolejne gry, które użytkownicy mogą przygarnąć za darmo do swojej biblioteki. W tym tygodniu dostaniemy Metro 2033 Redux i Everything.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’a. Tym razem Epic Games Store oddaje w nasze ręce filozoficzną i licznie nagradzaną grę Everything oraz hit studia 4A Games – Metro 2033 w odnowionej wersji Redux. Aby je zdobyć musicie tylko wejść na stronę produktu i dokonać jego przypisania do swojej biblioteki (dla ułatwienia: Everything, Metro 2033 Redux,) postępując za instrukcjami sklepu. Produkcja zostanie z Wami na stałe. Gry dostępne są za damo od 26 września do 3 października.

Pierwsza z gier to w zasadzie gra-doświadczenie. Gracz może w niej wcielić się w każdy obiekt na świecie. Dosłownie każdy! Możemy być komórką, kamieniem, wyspą, stadem owiec, drzewami, całą planetą czy gwiazdą. Grze towarzyszy charyzmatyczny głos narratora, który przeprowadza nas przez sekrety świata i udziela filozoficznego komentarza przeprowadzając gracza przez koleje i sens istnienia, nie tylko gatunku ludzkiego.

Kolejna z gier to pierwsza część trylogii ukraińskiego studia 4A Games. Gra została oparta o książką Dymitra Głuchowskiego o tym samym tytule. W Metro 2033 Redux wcielamy się w rolę Artema mieszkającego na jednej ze stacji moskiewskiego metra po zagładzie atomowej. Nowa rasa poatomowych mutantów niebezpiecznie zbliża się do osad ludzkich. Bohater wyrusza wgłąb metra by prosić inne stacje o pomoc. Gra zasłynęła swoim głębokim klimatem beznadziei i przenikającej szarości. Na Epic Games Store zaoferowana jest jej odnowiona graficznie i rozgrywkowo wersja z 2015 roku.

Metro 2033 Redux

A co za tydzień?

W kolejnym tygodniu otrzymamy za to pocieszną grę Minit. Jest to niewielki i utrzymany w ciekawej czarno-białej rysunkowej stylistyce tytuł, w którym każda rozgrywka trwa… 60 sekund. Tym niemniej pewne ze znalezionych przedmiotów zachowujemy ze sobą a znając poszczególne lokacje szybciej zbliżamy się do celu wykorzystując wcześniej niedostępne przejścia czy przedmioty. Ten nietypowy rouge-lite został już kiedyś przez naszą redakcję zrecenzowany. Po więcej informacji o grze zapraszamy Was do materiału.

Czy powyższe gry przyciągną Was do Epic Games Store? Dajcie nam znać w komentarzach!

Rogalik inny niż wszystkie – Children of Morta [recenzja]

Rogalik inny niż wszystkie – Children of Morta [recenzja]