Lady Pank zagrali w Katowicach [fotorelacja]

Lady Pank w Katowicach
fot. Mariusz Kunicki

W sobotni wieczór fani mogli posłuchać Lady Pank na koncercie w katowickim Spodku. Zespół zaprezentował swoje największe przeboje z debiutanckiej płyty LP1.

26 października legendarna grupa zagrała kolejny koncert w trasie promującej remake swojego pierwszego albumu. Nie zabrakło również przebojów Lady Pank z pozostałych płyt. Aranżacje i klimat wydarzenia nawiązywały do lat 80., kiedy to powstawały utwory wchodzące w skład debiutanckiego krążka grupy.

Płyta LP1

Pierwszy album Lady Pank został wydany w 1983 roku i szybko przeszedł do klasyki polskiego rocka. Pomogła w tym radiowa Trójka, która wylansowała wszystkie 10 utworów jako single, co nie zdarzyło się w przypadku żadnej innej polskiej płyty. Po 35 latach muzycy ponownie nagrali swoje największe przeboje, takie jak m.in. Kryzysowa narzeczona, Zamki na piasku czy Fabryka małp z gościnnym udziałem znanych polskich artystówDo projektu zaproszeni zostali: Grzegorz Markowski, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Kasia Kowalska, Piotr Rogucki, Maciej Maleńczuk, Artur Rojek, Marcin Wyrostek, Lech Janerka oraz Kasia Nosowska. Nowe aranżacje piosenek zostały zebrane na płycie LP1, która zadebiutowała na rynku 15 czerwca 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora S. A.

Krążek zawiera również 3 utwory, które nie znalazły się oryginalnie na pierwszym albumie, lecz zostały wydane przed jego premierą: Mała Lady Punk, Tańcz głupia tańcz i Minus 10 w Rio. Trasa promująca LP1 potrwa do kwietnia przyszłego roku. Najbliższe koncerty odbędą się w: Elblągu, Toruniu, Frankfurcie, Wrocławiu, Koninie oraz w Krakowie, gdzie zespół wystąpił już w zeszłym roku.

Zdjęcia wykonał Mariusz Kunicki.